macOS Sierra Siri’yi Masaüstüne Taşıyacak

Mac kullanıcıları son işletim sistemi sürümü olan MacOS Sierra’yı kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Apple tarafından sunulan bu yeni güncelleme artık uyumlu olan bilgisayarlarda otomatik gerçekleşmeye başlayacak.

Mac modeline sahipseniz ve bilgisayarınızda otomatik indirme özelliği bulunuyorsa bir de yeterli depolama alanına sahipseniz o zaman her an yeni güncellemeniz karşınıza çıkabilir. Sierra güncellemesinin önümüzdeki haftadan itibaren kullanılabileceği belirtiliyor.

MacOS Sierra Güncellemesi Manuel Başlatılacak

Apple, macOS Sierra güncellemesini otomatik olarak güncellemeye bugünden itibaren başlıyor. Ancak oldukça kapsamlı bir güncelleme olduğu için bu yeni işletim sisteminin kullanıcı tarafından başlatılması gerekiyor. Eğer bu yeni güncellemeyi bilgisayarınızda görmek istiyorsanız, bu aralar güncelleştirmeleri sık takip etmenizde fayda var. Çünkü eğer yeterli depolama alanına sahip değilseniz Apple yeni güncellemeyi otomatik olarak siliyor.

Eğer güncellemeyi şu anda almak istemiyorsanız yapmanız gereken yükleyiciyi silmek ya da App Store üzerinden otomatik indirme seçeneğini kapatmak olacak. Bu sayede istediğiniz zaman yeni güncellemeyi indirmeye ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

macOS Sierra işletim sistemi güncellemesinin en büyük sürprizi ise Siri oldu. iPhone ve iPad’lerde görmeye alışkın olduğumuz ve oldukça kullanışlı olduğu için çok beğenilen Siri, bu yeni güncelleme sayesinde Mac masaüstünde kullanılabilecek. Bu sayede sadece telefon ve tabletinizde değil artık Mac bilgisayarınızda da Siri ile vakit geçirebileceksiniz.


Etkinlik Ajansı