Mark Zuckerberg Facebook hisselerinin bir kısmını satıyor

Dünya’nın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, hisselerinin bir kısmını satacağını duyurdu. Mark’ın satacağı hisseler yaklaşık olarak 95 milyon dolar değerinde!

Facebook isimli sosyal medya platformunu kurarak büyük bir adım atan ve elde ettiği gelir ile dünyanın en zenginleri listesinde kendine yer edinen Mark Zuckerberg, şirkette sahibi olduğu bir kısım hisseleri satacağını duyurdu.

Geçtiğimiz sene eşinin bir kız çocuğu doğurması ile baba olan sosyal medya patronu, kızına yazdığı mektupta bir vakıf kuracağını ve servetinin %99’unu bu vakıfa aktararak kızının yaşayacağı dünyanın daha güzel bir dünya olması için çalışacağını dile getirmişti. Uzmanların vergi kaçırmanın yasal ve hayırsever gibi gözükme yolu olarak yorumladığı bu olay için Mark, yavaş yavaş harekete geçmiş gibi görünüyor.

Mark ve eşi Priscilla bu yolda ilk adımı atarak sahip oldukları 767.905 hisseyi satarak elde ettikleri 95 milyon dolarlık geliri kurdukları vakfa aktardılar. Sosyal medya devinin ceosundan konu ile iligli henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Vakfın bu geliri ilk etapta okul, hastane gibi ihtiyaçları bulunun 3. Dünya ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanması bekleniyor. TeknoBilgi ekibi olarak Mark’ın bu hareketini taktire şayan buluyoruz ve umuyoruz ki söylenildiği gibi vakıf paravan bir vakıf olarak kullanılmaz ve vergi kaçakçılığına alet olmaz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı