Masaüstü İçinde Facebook Hikayeler Geleceği Duyuruldu

Facebook şirketi, hikayeler isimli özelliğini ilk önce sahibi olduğu Instagram üzerinde deneyip çok büyük başarı yakalamış oldu.

Masaüstü İçinde Facebook Hikayeler Geleceği Duyuruldu
Masaüstü İçinde Facebook Hikayeler Geleceği Duyuruldu Mahmut Şahan
Bu içerik 462 kez okundu.

Facebook şirketi, hikayeler  isimli özelliğini ilk önce sahibi olduğu Instagram üzerinde deneyip çok büyük başarı yakalamış oldu. 

Geçtiğimiz Mart ayında ise hikayeler özelliğini ana platformuna entegre eden Facebook, pek de popüler olmayan hikayeler özelliğini masaüstü için kullanıma açıyor.

Test sürecine başladı
İlk olarak sadece arkadaşlar ve onların alt kümeleriyle paylaşılabilen hikayeler, geçtiğimiz günlerde de herkese açık paylaşımları desteklemeye başlamıştı. Hikayeler‘in masaüstü kullanımı şimdilik kısıtlı sayıdaki kullanıcı tarafından test ediliyor.

Mobil versiyon ile tamamen aynı şekilde çalışacak olan masaüstünde hikayeler özelliği, Facebook sözcüsünün açıklamalarına göre test sürecinin bitirmesinin ardından tüm Facebook üyeleri için kullanıma sunulacak.

 

Tabii ki bu özelliğin sadece hikayeleri izlemek için kullanılabileceğini masaüstünden hikaye oluşturulamayacağını da ekleyelim. Hikayeler özelliği Instagram‘da büyük başarı yakalasa da, Facebook’ta pek kullanılan bir özellik olamadı. Hikayelerin masaüstünden de izlenebilmesi hikayeler özelliğinin kullanımı artırıp artırmayacağını ise zaman gösterecek.

facebook hikayeler instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi