Meltdown ve Spectre güncellemelerini yüklemeyin!

Teknoloji devlerini sarsan Meltdown ve Spectre açıklarının etkileri halen devam ediyor. Intel'in bu iki açığı kapatmak için yayınladığı güncellemeler soruna neden oldu.

 Meltdown ve Spectre güncellemelerini yüklemeyin!
 Meltdown ve Spectre güncellemelerini yüklemeyin! hande erol
Bu içerik 436 kez okundu.

Intel'in Meltdown/Spectre açıkları için yayınladığı güncelleme sorunlara neden oldu. Bazı kullanıcılar bilgisayarlarının yeniden başladığını ve bir takım problemlerle karşılaştıklarını belirtti. Intel'den Navin Shenoy yaptığı açıklamada, güncelleme yüzünden oluşan sorunları bildiklerini, kullanıcıların bu güncellemeleri yüklememesini ve bir önceki sürümü kullanmaya devam etmeleri gerektiğini belirtti.

INTEL İŞLEMCİLER İÇİN ÇIKAN GÜNCELLEMELER SORUNA NEDEN OLDU

Shenoy, sorunlu güncellemenin yeniden başlatma dışında, öngörülemeyen sistem hatalarına da sebep olabileceğini de vurguladı. Şu anda hatalı olan yamalar da geri çekilmiş durumda görünüyor. Intel geçtiğimiz günlerde de yine böyle bir sorunla karşılaşmıştı.

Yarıiletken devi Intel, Broadwell ve Haswell işlemcilerinde beklenmedik reboot'a sebep olan sorunu belirlemiş ve düzeltme güncellemesi üstünde çalışmaya başlamış durumda. Ivy Bridge, Sandy Bridge, Skylake ve Kaby Lake işlemcilerinde de aynı sorun yaşanıyor. Intel bu işlemciler içinse "Aktif çözümler geliştirmeye çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

MICROSOFT VE AMD DE BEKLENMEDİK HATALARLA KARŞILAŞMIŞTI

Kısa bir süre AMD'de de benzer bir sorun yaşanmıştı. AMD kullanıcıları Windows güncellemlerinden sonra sistemlerinin açılmadığını ve Windows logosundan sonra bilgisayarlarının donduğunu belirtmişti. Bu olaydan sonra Microsoft ve AMD, güncellemeleri askıya almıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi