Mercedes'in Sürücüsüz Otomobil Üretimi İçin 10 Yıl Daha Süre Gerekiyor

Alman otomobil devi Mercedes'in sürücüsüz otomobil projeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Jochen Haab, firmanın ilk sürücüsüz otomobilini piyasaya sürebilmesi için en az 10 yıla ihtiyacı bulunduğunu belirtti.

Mercedes'in Sürücüsüz Otomobil Üretimi İçin 10 Yıl Daha Süre Gerekiyor
Mercedes'in Sürücüsüz Otomobil Üretimi İçin 10 Yıl Daha Süre Gerekiyor Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 568 kez okundu.

Otomobil üretiminin dev şirketlerinden birisi olan Mercedes, sürücüsüz otomobil teknolojilerine de yönelmiş ve üretim bazında büyük yol katettiği firmaya yakın kaynaklarca belirtilmişti. Ancak Mercedes'in sürücüsüz otomobilleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Jochen Haab, firmanın bu teknolojide ilk üretimini gerçekleştirebilmesi için 10 yıllık bir süreye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Mercedes Benz Cars Research Development Test Başkanı görevini yürüten Jochen Haab, firmanın sürücüsüz otomobil teknolojilerinde ne aşamada olduğuna dair bazı açıklamalarda bulundu. Mercedes'in sürücüsüz otomobil teknolojisi için 2 ve 3.seviyeleri arasında bulunduğunu açıklarken sürücüsüz otomobil teknolojisinde gelişmiş seviye olan 5.seviyeye ulaşabilmek için en az 10 yıla ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Mercedes'in sürücüsüz otomobil teknolojisinde aceleci davranmadığını belirten Haab, planlı olarak gelişmiş ve sorunsuz bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi