MESLEĞİNİZDE TEKNOLOJİYLE BİRLİKTE OLUN

Günümüz dünyasında artık teknoloji her yerde sizde mesleğinizi yaparken teknolojiden uzak kalmayın!

MESLEĞİNİZDE TEKNOLOJİYLE BİRLİKTE OLUN
MESLEĞİNİZDE TEKNOLOJİYLE BİRLİKTE OLUN Ezgi Eroğlu
Bu içerik 561 kez okundu.

Hayatımızın içinde!

Teknoloji artık hayatımızın büyük bir parası haline geldi. Bunu para kazanma adına nasıl kullanabiliriz? İşte size gelecekteki en popüler, teknoloji ile içiçe olan meslekler.

 

ABD'nin haber ve bilgi platformu U.S News'in hazırladığı bir rapora göre teknoloji meraklısı insanlara meslek anlamında en etkili olanı  yazılım geliştiriciliği olurken, ikinci sırada bilgisayar sistemleri analistliği, üçüncüde ise teknolojik mühendislikler yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Bill Gates, bu meslek dallarına yönelmenin faydalı olabileceğini söylemişti. 

-Yapay zeka

-Enerji Sektörü

-Biyolojik bilimler

 U.S News'in araştırma listesindeki meslekler şöyle sıralanmış:

 

1- Bilgisayar Programcısı

Her gün kullanılan uygulamaların, işletim sistemlerinin veya web sayfalarının arka planında yazılım sektörü var. Popüler olan bu sitelerin, uygulamaların yapımcılarının da haliyle gayet iyi paralar kazandığını söylebiliriz. Ayrıca ABD İşgücü İstatistikleri'ne göre 2022 yılına geldiğimizde bu meslekte yüzde 8.3’lük bir büyüme yaşanacağı tahmin ediliyor.

2- İnşaat Mühendisi

 Dünyadaki büyük yapılara baktığımızda, teknoloji aktif olarak kullanılıyor. Mimari ile inşaat arasındaki farkı oluşturan kişiye de, başarılı inşaat mühendisi deniliyor. Şu anda bile popüler mesleklerden biri olan mühendislik, ilerleyen büyük bir para kaynağı olabilir. 2022’de bu meslekte yüzde 19.7’lik bir büyüme yaşanması bekleniyor. 

3- Yazılım Geliştirici

Yazılım sektörünün etkili olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu sebeple de hayatımızın her noktasında yazılımla ilgili şeyler görmek mümkün. Gizli bilgileri tüm dünyadan saklayan bir sistem var. Ayrıca bu sistemi oluşturan insanlar da şüphesiz bulunuyor. Böyle bir mesleği seçmek çok akıllıca olacaktır.

4- Bilgisayar Sistemleri Yöneticisi

Dünyadaki bilgisayar sistemlerinin kurulumlarıyla, onarımlarıyla, düzenlenmeleriyle uğraşan bu meslek, maalesef ülkemizde pek bilinmiyor. Ancak, hem gelecek teknoloji kapsamında, hem de fazla konu yelpazesiyle geleceğin popüler mesleği olması da bekleniyor.

5- Bilgisayar Sistemleri Analisti

İşin daha ön planında bulunan bu meslekte, müşterileriniz sizin kaynağınız. Onlara teknoloji hakkında satış politikası izleterek, teknolojik destek vererek kendi mesleğinizi oluşturuyorsunuz. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir meslek olmasına rağmen isim olarak pek bilmiyoruz. Çünkü müşteriler genellikle şirketler oluyorlar. Çok fazla yorulmadan yapabileceğiniz bu iş kapısında ise beyin gücünüzü ve birikimlerinizi konuşturmanız gerekiyor.

 

Teknoloji Yazılım Bilgisayar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi