Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları'nda Ana Sınıfı Kayıtları Başladı

Özel gereksinimli çocukları sosyal hayata kazandırma misyonu ile hareket eden Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, ana sınıfı öğrencilerini yeni sınıflarına bekliyor. Yeni dönem kayıtlarının devam ettiği Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları'nda tüm çalışmalar miniklerin kendilerini yuvalarında gibi hissetmesi için yapılıyor. Kaynaştırma temelli bireyselleştirilmiş eğitimi esas alan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim müfredatına uygun bir eğitim sunuyor.

Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları'nda Ana Sınıfı Kayıtları Başladı
Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları'nda Ana Sınıfı Kayıtları Başladı Nehir Karakoçak
Bu içerik 902 kez okundu.

Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları'nda öğrencilerin gelişim düzeyleri ve hızlarına göre Bireysel Eğitim Planları (BEP) hazırlanarak onların problem çözme yeteneklerinin ve yaşamsal becerilerinin geliştirilmesinin yanında ilkokul düzeyindeki eğitime hazırlanmaları amaçlanıyor. Özel eğitime gereksinim duyan çocukların gelişimi, bilimsel yöntemlerle yakından takip ediliyor. İlkokul çağına geldiklerinde akranlarıyla aynı eğitimi alabilmeleri için her çocuğa özel hazırlanmış eğitim planları, öğrenme süreçlerinin kolaylaşmasında büyük rol oynuyor. RAM raporu almış 37- 66 aylık çocuklar, ilkokulda kaynaştırma öğrencisi olabilmeleri için gerekli eğitimsel altyapıyı Metin Sabancı Okulları ‘Hafif Düzey Zihinsel Engelliler Ana Sınıfı’nda alabiliyor.

 

Metin Sabancı Okulları Hakkında

Metin Sabancı Okulları, 2011 yılında özel eğitime gereksinim duyan çocukların kişisel, sosyal, bilişsel becerilerini artırmak ve sosyal hayata uyumunu sağlamak ideali ile kuruldu. Metin Sabancı Okulları, Türkiye’de zihinsel engelli tanısı almış çocukların temel eğitim düzeyinde ve toplumsal yaşama dahil olma konusundaki ihtiyaçlarının, dünya standartlarında karşılanabilmesini hedeflemektedir. Metin Sabancı Okulları, temel eğitim düzeyindeki zihinsel engelli çocukların eğitim ihtiyacını en verimli şekilde karşılayarak, eğitimin vazgeçilmez parçası olan aileleri eğitim sürecine dahil etme yoluyla bilinçlenmelerini sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi