Microsoft, En İyi Excel Kullanıcısını Arıyor

Microsoft, dünyanın en iyi Excel kullanıcısını bulmak için yarışma düzenledi. Türkiye ayağı da başlayan yarışmanın ödülü Asus Zenbook Flip dizüstü bilgisayar.

Microsoft belirli aralıklarla yarışmalar düzenleyerek hediye dağıtıyor. Yazılım devinin bu seneki yarışması Excel ile ilgili oldu. Excel yarışmasının Türkiye bölümü ise başlamak üzere. Türkiye’de yarışmaya katılıp birinci olanı ise bilgisayar bekliyor.

Son yıllarda bulut ortamında kullanıma açılan birçok ofis programı yüzünden Microsoft’un ofis programları eski popülerliğini bir türlü sağlayamıyor. Tekrar beğenilen ve tercih edilen programlardan arasına girmeye çalışan Microsoft, bu nedenle bazı yarışmalar hazırlıyor.

Excel Yarışması Türkiye Kısmı Başlıyor

Microsoft, dünya genelinde düzenlediği yarışma ile Microsoft Excel’i en iyi kullanan kişiyi aramaya başladı. Bu yarışmanın ilk elemesi çevrim içi ortamda gerçekleştirilecek. Ön eleme olarak belirlenen bu bölümü geçebilenler ardından İstanbul Levent’te bulunan Microsoft Türkiye Ofisinde Excel konusundaki yeteneklerini sergileyecek.

Gerçekleştirilecek olan yarışmada birinci olan kişiye Asus Zenbook Flip dizüstü bilgisayar verilecek. Kazanan kişi yarışmanın yanı sıra önümüzdeki yıl düzenlenecek yarışmada da yer alma şansına sahip olacak.

Yarışmanın ön elemeleri başladı. Eğer kendinize güveniyor ve yarışmaya katılmak istiyorsanız Microsoft’un resmi sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı