Microsoft, Lumia Highlights uygulamasını rafa kaldırdı

Bir süre önce akıllı telefon sektörüne giriş yapan Microsoft, kullanıcılarına yenilikleri hakkında bilgi verdiği Lumia Highlights uygulamasını kaldırma kararı aldı. Marka, bu kararını hem yazılı olarak hem de uygulamanın içine yerleştirdiği mesajla duyurdu.

Microsoft, Nokia’yı satın aldıktan sonra akıllı telefon işine de el attı. Akıllı telefonlarında kullanılan bir uygulama ile kullanıcılarına uzun süredir yenilikler, öne çıkan haberler ve yeni teklifleri ile ilgili bilgiler veriyordu.

Microsoft Phone tarafından kullanılan bu uygulamaya ilk olarak Nokia Care adı verildi. Ancak sürekli olarak isim değişikliği yapan Microsoft, uygulamanın adını önce Lumia Help + Tips ardından ise Lumia Highlights olarak değiştirdi.

Microsotf’tan Sürpriz Karar Geldi

Microsoft’un hazırladığı Lumia Highlights uygulaması ile kullanıcılarına her türlü haberi en kısa zamanda vermesine rağmen aldığı veda kararı büyük bir sürpriz olarak algılandı. Uygulamayı tamamen kaldırma kararı aldıklarını açıklayan Microsoft yetkilileri, bu konu hakkında bir de yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada uygulamanın artık kullanılmayacağını ve kullanıcıların artık makaleleri okuyamayacağını belirten yetkililer, bu durumun kesinlikle veda olarak algılanmaması gerektiğini belirtti. Kullanıcıları ile bundan sonra Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından bir araya geleceklerini belirten yetkililer telefonlar ile ilgili her türlü güncelleme ve yeni habere ulaşmak için haber bültenlerine üye olunabileceğini söyledi.

Microsoft bu açıklamanın dışında kullanıcılarına programın açılışında bir mesaj da hazırladı. Uygulamaya giren kullanıcılar okudukları mesajla büyük şaşkınlık yaşadı.


Etkinlik Ajansı