Microsoft Windows Vista'nın Fişini Çekti!

Yazılım devi Microsoft'un Ocak 2007'de tanıttığı işletim sistemi Windows Vista'nın fişini Microsoft çekti. İşte tüm detaylar.

Microsoft Windows Vista'nın Fişini Çekti!
Microsoft Windows Vista'nın Fişini Çekti! Burak AYDIN
Bu içerik 683 kez okundu.

Microsoft'un Windows XP işletim sisteminden sonra sunduğu ancak Microsoft tarihinde en sorunlu işletim sistemi olan Windows Vista için yolun sonu bugünden itibaren göründü.

Bilindiği gibi Microsoft Windows Vista'ya olan desteğini 10 Nisan 2012'de kesmişti. Ancak Microsoft Windows Vista'nın 2. servis paketini kullanan kullanıcılar için 5 yıl daha desteğe devam etti. Microsoft'un verdiği 5 yıllık o destek bugün itibariyle sona erdi.

Microsoft tarihinde önemli bir yeri olan Windows XP hali hazırda kullanılan bilgisayarların yüzde 7.44'ünde kullanılmaya devam ederken Microsoft'un en başarısız işletim sistemi olan Windows Vista'nın kullanım oranı ise sadece yüzde 0.72 seviyesinde. Windows Vista'nın bu kullanım oranı bile Vista'nın Microsoft tarihinde kara bir leke olduğunu kanıtlamaya yeten de artan cinsten bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

windows-vista

Microsoft'un 6 farklı sürümle satışa sunduğu Windows Vista, Microsoft tarihinde çok önemli bir özellik olan Aero özelliğinin ilk kullanıldığı işletim sistemi olan Windows Vista ne yazık ki performans anlamında Windows XP'den geride kalınca kullanıcılar Windows Vista'yı es geçip Windows 7'yi kullanmışlardı. 

windows windows xp windows 7 winodws vista microosft aero
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi