Microsoft'a Göre Windows Phone İçin Hala Umut Var!

Tüm dünyada Windows Phone işletim sistemini kullanan telefon sayısı; telefon kullanıcılarının %1’ine denk. Oldukça umut vadeden ancak bir anda gerileyen Windows Phone için ise Microsoft’a göre hâlâ umut var...

Microsoft'a Göre Windows Phone İçin Hala Umut Var!
Microsoft'a Göre Windows Phone İçin Hala Umut Var! Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 454 kez okundu.

Türkiye’de neredeyse esamesi okunmayan ve Android ile iOS mobil işletim sistemleri varken, epey bir gölgede kalan Windows Phone mobil işletim sistemi için geçtiğimiz aylarda yapılan araştırma, şaşırtıcı bir sonuç ortaya koymuştu. Araştırmaya göre, Windows Phone kullanan telefonlar dünyadaki telefon kullanıcılarının %1’ine denkti. Bunun ışığında, Microsoft’un Windows Phone mobil işletim sistemi ile ilgili düşüncelerinin değişip değişmediği ise bilinmiyordu zira Microsoft ne yeni bir mobil cihaz üretimini onaylıyor ne de Windows Phone projesinin bittiğine yönelik bir duyuru yapıyordu... Sonunda, Windows’un CEO’su Satya Nadella, mikrofonun başına geçip Windows Phone ile ilgili bir şeyler söyledi. Ona göre, hâlâ umut var.

Windows Phone Gelecek Vadediyor

İlerleyen dönemlerde, gelecek vadeden bir Windows Phone için çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Satya Nadella; Windows Phone mobil işletim sisteminin ilerleyen aylarda dönüm noktası yaşayacağını ve gelişim göstereceğini belirtti. Bu da, Surface Phone isimli projenin dedikodularını doğruluyor gibi görünüyor.

Windows Phone, özellikle Cortana adlı asistanından sonra büyük bir ivme kazanması beklenen mobil işletim sistemlerindendi; siz Windows Phone’u nasıl buluyorsunuz?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi