260.000 Tane Öğrenciye Ücretsiz Bir Şekilde Bilgisayar Dağıttılar

260.000 Tane Öğrenciye Ücretsiz Bir Şekilde Bilgisayar Dağıttılar

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 ila 2019 eğitim öğretim senesi içerisinde FATİH projesi dahilinde 2 milyon taneden çok dizüstü bilgisayar dağıtmak için hazırlanmakta.

BİLGİSAYAR - 2017-11-27 18:50:48 Bu içerik 860 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 ila  2019 eğitim öğretim senesi içerisinde FATİH projesi dahilinde 2 milyon taneden çok dizüstü bilgisayar dağıtmak için hazırlanmakta.

Bu sene de 15 Kasım tarihinde başlamış olan dağıtım programı ile 12 ilçede yer alan bütün okullara toplam olarak 40.761  tane Vestel markaya sahip bilgisayar dağıtımı yapılacak. Bu sene ayrıca ilk defa 257 tane  bilişim öğretmeni ise en gelişmiş teknolojiye sahip bulunan dizüstü bilgisayara kavuşmuş oldu.

12 tane ilçeden 12  tane okulun bilişim öğretmeni ve de öğrencilerine bilgisayarlarının verilmiş olduğu dağıtım töreni, Uluslararasındaki Fuar Merkezi içerisinde süren  Kocaeli Bilişim Fuarı'nın  bünyesinde yapıldı. Törene ise Başbakan Yardımcısı  görevindeki Fikri Işık, Kocaeli Valisi görevindeki Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevindeki İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti'nin  Kocaeli Milletvekili  görevindeki Radiye Sezer Katırcıoğlu, Genel Sekreter görevindeki  İlhan Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü görevindeki  Fehmi Rasim Çelik, protokolün üyeleri, idareciler, öğretmenler ile öğrenciler katılım gerçekleştirdi.


Törende konuşma gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı  görevindeki Fikri Işık, ''Kocaeli ilinden Büyükşehir ile alakalı kurum ve de kuruluşlarımızla gelecek günlerde büyük bir kodlama seferberliğini de başlatmış olacağız'' ifadelerine yer verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevindeki  İbrahim Karaosmanoğlu ise törene katılmış olan öğrencilere hitab ederek, ''Gelecek dönemlerin mühendisleri, yöneticiler ve  iş adamları  da sizler olacaksınız. Gelecek dönemde bugün sizlere dağıtmış olduğumuz bilgisayarları üreten mühendislerden olacaksınız. Türkiye’nin önünü açabilen, çocuklarımızın geleceğini fazlası ile önemseyen kıymetli Cumhurbaşkanımıza da teşekkür etmekteyiz''

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Teknoloji Haberleri