Fintech devleri Londra’da buluştu

Fintech devleri Londra’da buluştu

Londra Borsası tarafından 21 Mart’ta düzenlenen Fintech Yatırımcı Forumu, fintech sektöründeki öncü şirketleri bir araya getirdi. Etkinlikte Türkiye’deki fintech ekosistemi üzerine bir panel yapıldı. Türkiye panelinde iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, Paraşüt CEO’su Sean Yu ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı konuşmacı olarak yer aldı.

GÜNCEL - 2018-03-24 23:52:27 Bu içerik 581 kez okundu.

Londra Borsası (London Stock Exchange) tarafından düzenlenen Fintech Yatırımcı Forumu, 21 Mart Çarşamba günü Londra’da tamamlandı. Kuzey Amerika, İsrail ve Çin merkezli fintech şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımcı olarak yer aldığı etkinliğe uluslararası fintech şirketleri davet edildi. Bir gün süren etkinlikte Türkiye’deki fintech ekosistemi üzerine de bir panel yapıldı. Türkiye panelinde iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, Paraşüt CEO’su Sean Yu ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı konuşmacı olarak yer aldı. Panelin moderatörlüğünü ise Londra Borsası Birincil Ürünler Küresel Direktörü ve Turquoise CEO’su Robert Barnes üstlendi.

 

Fintech Yatırımcı Forumu, fintech sektöründeki yatırım fırsatlarını ve tartışma konularını ele alan bir dizi panele ev sahipliği yaptı. iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, Türkiye panelinde dijitalleşen şirketler, iyziLink ürünü ve Türkiye’deki fintech yatırımları hakkında şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar yeni ürünler geliştirerek yeni hedef pazarlar yarattık. Global yenilikçi teknolojileri Türkiye’de kullanarak, KOBİ’lerin ve B2B şirketlerin dijitalleşmesi için çalıştık. iyziLink ürünümüzle e-ticaret sitesi olmayan bireysel kullanıcılara da ödeme çözümü sunduk. Hem Türkiye’de hem de dünyada örnek teşkil edecek bir teknoloji firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bizi daha en başından beri destekleyen pek çok global yatırımcıdan ciddi yatırımlar aldık. Hatta 2017 yılında Türkiye’de en fazla yatırım elde eden girişim olduk. Ülkemizde yeni fintech girişimlerinin kurulması, büyümesi ve fintech’in ödeme alanı dışında başka alanlarda da etkin olabilmesi için önemli yatırımcıların iyzico’yu destekledikleri gibi fintech girişimlerini daha fazla desteklemesi gerekiyor.”

 

 

iyzico hakkında:

Avrupa’da e-ticaret ve ödeme sistemleri alanlarında önemli kariyerlere sahip olan Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından 2013 yılında İstanbul’da kurulan iyzico, kolay ve güvenli ödeme hizmetleri şirketi olarak e-ticaret dünyası için yenilikçi çözümler üretiyor. E-ticaret sektöründe önemli bir boşluğu dolduran ve Türkiye’nin BDDK lisanslı öncü ödeme hizmetleri şirketi olan iyzico, kısa sayılabilecek bir sürede önemli bir başarı göstererek 300.000’in üzerinde satıcıyı e-ticaret ekosistemine kazandırdı. Her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüme kaydeden iyzico, geliştirdiği ürünler ile 500.000 yeni dijital satıcının da ekosisteme dahil olması için çalışıyor. Dünya standartlarındaki PCI-DSS sertifikasına sahip altyapısı ve alanında uzman 100 kişilik ekibiyle, iyzico dijital ticaret için ödemenin ötesinde katma değerli çözümler geliştirip online alışveriş deneyimini kusursuz hâle getiriyor.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Teknoloji Haberleri