İnternet Üstünden Bot Aldı Ancak Ev Terliği Gönderdiler

İnternet Üstünden Bot Aldı Ancak Ev Terliği Gönderdiler

İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde güvenilir durumda bulunmayan yerleri tercih etmek, çok üzücü sonuçlar doğurabilmekte.

SOSYAL MEDYA - 2017-11-24 20:19:43 Bu içerik 1658 kez okundu.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde güvenilir durumda bulunmayan yerleri tercih etmek, çok üzücü sonuçlar doğurabilmekte. Daha öncesinde de bunun pek çok farklı örneğine tanık olmuş idik. Bu defa ise bir Instagram satış sayfası üzerinden kışlık kadın botu sipariş etmiş olan Seda İslim, kargosunu teslim almış olduğunda paketi içerisinden bir tane ev terliği çıktı.

Yapmış olduğu açıklamada 100 Türk Lirası ücretle 2 tane bot sipariş etmiş olduğunu açıklayan İslim, paketi aldığı zaman erkek terliğiyle karşılaşmış.

Bu olayın üstüne ise Bursa Adliye Sarayı‘na gidip suç duyurusunda bulunmuş olan kadın ''Daha öncesinde de internet üstünden alışveriş yapmıştım ancak bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşadım. WhatsApp üstünden firma ile görüşmek istediği zaman beni engellediler. İnsanların gururları ile oynamaya  hiç bir şekilde hakları yok. İnsanı  adeta bir aptal yerine koymakalar.'' açıklamasını gerçekleştirdi.

Günümüzde artık internet üzerinden alışveriş gerçekleştirmek artık hiç  bir şekilde olmadığı kadar  çok güvenli. Fakat bu söylemiş olduğumuz tabii ki  de güvenilir yerlerden alışveriş gerçekleştirenler için geçerli. Instagram platformu içerisinde de ''kapıda ödeme'' şeklinde iş gerçekleştiren ve de  insanları dolandırmayı amaçlayan pek çok hesap mevcut. O sebeple internet alışverişi yaptığı esnada bunlara kesinlikle dikkat etmek gerekli.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER