Mozilla Şirketine Ait olan Firefox Quantum Resmen Yayımlandı

En sonunda beklenmekte olan Mozilla Firefox Quantum isimli web tarayıcı kullanıcılar için sunuldu. Birkaç aydan beri beta testi süreci süren bu yazılım artık özellikle hızı ile baş döndürmeye hazır bir durumda.

Mozilla Şirketine Ait olan Firefox Quantum Resmen Yayımlandı
Mozilla Şirketine Ait olan Firefox Quantum Resmen Yayımlandı Mahmut Şahan
Bu içerik 912 kez okundu.

En sonunda beklenmekte olan Mozilla Firefox Quantum isimli web tarayıcı kullanıcılar için sunuldu. Birkaç aydan beri beta testi süreci süren bu  yazılım artık özellikle hızı ile baş döndürmeye hazır bir durumda.

Daha önce yayımlanan Firefox sürümleri ile kıyaslandığı zaman 2 kat daha hızlı bulunduğunun altı çizilmekte olan Quantum isimli sürümü, Google Chrome  tarayıcısının karşısında da bellek verimliliğiyle kendisini gösteriyor olacak. Aynı web sayfalarını açarken Mozilla tarayıcısının %30 oranında çok daha az bellek kullanmakta olduğunun altı çizilmekte. Bileşenler ile tarayıcı daha hızlı duruma getirmek amacıyla Rust dilinin kullanmış olduğunu da not olarak düşmekte yarar var.

Öte yandan şık ve de akıllı tasarım ile  birlikte göze de hitap edecek durumdaki yazılım yeni kısayollar ve de  işlevler sağladığı esnada güçlü gizlilik özellikleri ile birlikte güvenliğinize önem vermekte. Yeni  bir kullanıcı arayüzü ve de özellikler ile beraber ekran görüntüsünü almak, belirli durumdaki şeyleri kütüphanenizde saklayabilmek, uzantıları kullanabilmek ve de mobil senkronizasyon kullanmak ise olanakların arasında. Çevrimiçi  olan bilgilerinizin kontrolü amacıyla Firefox Özel Gezinme ile beraber reklamları ve de sizi takip etmekte bulunan çerezleri alt etme  konusunda şansınız yer alıyor.

Normal koşullarda Firefox 57 ismi ile karşımıza çıkması gerekli olan sürüm, pek çok yenilik sunması ve 
 de motorunun modernize edilmesiyle değişimin büyüklüğünü karşılayamamış olmasından ötürü yeni bir isimle çıkıyor.

mozilla mozilla firefox firefox Quantum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi