Müzikseverlerin yeni tutkusu: “Raf”

Deep House müzik türünün ilgi gören şarkısı “Raf,” Türkiye’de bu yaza damgasını vurdu. Spotify’da kısa sürede yüksek bir dinlenme sayısı elde ederek Türkiye TOP 50 listesinde 3’üncü sıraya yerleşen Raf’ın istatistikleri, şarkının müzikseverler için adeta bir tutku haline geldiğini gösteriyor. Öyle bir tutku ki, şarkı Türkiye’de 2 ay içinde sadece tek bir kullanıcı tarafından 1926 kez dinlenmiş.

Müzikseverlerin yeni tutkusu: “Raf”
Müzikseverlerin yeni tutkusu: “Raf” Nehir Karakoçak
Bu içerik 523 kez okundu.

Yeni nesil DJ’lerden Deeperise ile Jabbar’ın “Raf” adlı düeti, Türkiye müzik gündeminin ilk sıralarına yerleşti. Deep House türünün başarılı bir Türkçe temsili olarak kısa sürede dinlenme rekoru kıran şarkı, Spotify’da 1 Haziran’dan bugüne kadar sadece tek bir kullanıcı tarafından 1926 kez, hemen akabinde ise başka bir kullanıcı tarafından 692 kez dinlendi.

 

Söz ve müziği Jabbar’a (Mücahit Yılmaz) aranjesi ise Deeperise’a (Mesut Yılmaz) ait olan Raf’ın, Spotify’daki dinlenme sayısı Temmuz ayının ilk haftasında yüzde 37,5 artarak rekor seviyeye ulaştı. Yüzde 60’a yakın bir oranla daha çok erkekler tarafından dinlenen şarkı, özellikle 18-27 yaş aralığındaki müzikseverlerin takibinde. Bu aralık içinde ise yüzde 37 ile şarkıyı en çok 18-22 yaşındakiler dinliyor.

 

Jabbar’ın vokali ile müzikseverlere ulaşan ve kısa bir sürede Spotify’da 3 milyona yakın dinlenme sayısı yakalayan Deeperise & Jabbar’ın Raf’ını buradan dinleyebilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi