NASA ile Geleceğin Astronotları Tepe Nautilus’ta

Tepe Nautilus AVM, NASA işbirliği ile Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ‘Geleceğin Uzay Kâşifleri’ etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Tepe Nautilus ücretsiz olarak sunduğu etkinlik ile 17 Eylül’e kadar gökyüzüne meraklı minik kaşifleri bekliyor.

NASA ile Geleceğin Astronotları Tepe Nautilus’ta
NASA ile Geleceğin Astronotları Tepe Nautilus’ta Nehir Karakoçak
Bu içerik 966 kez okundu.

Ziyaretçileriyle güçlü bir bağ oluşturduğu dolu dolu 15 yılı geride bırakan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, çocuklara eşsiz bir uzay deneyimi sunuyor. Mad Science - NASA işbirliği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ‘Geleceğin Uzay Kaşifleri’ etkinliğinde çocuklar; güneşi, gezegenleri, yıldızları teleskopla daha yakından tanırken, kendi model uzay roketlerini yapıyor ve kinetik kum havuzuna göktaşlarını bırakarak kraterlerini gözlemliyor.

 

Meraklı minikler NASA Uzay Atölyesi’nde, onlar için hazırlanan özel kıyafetleri giyip minik birer astronota dönüşürken, NASA astronotunu inceleyip kıyafetleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Nasa Uzay İstasyonu videosunu izleyen minikler kendi uzay istasyonlarını yapma imkanına da sahip oluyor.

 

Tepe Nautilus ücretsiz olarak sunduğu bu etkinlik ile 17 Eylül’e kadar tüm çocukları minik astronotlar olmaya davet ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi