Neden Samsung Note 8 Modelinde Ufak Batarya Kullandılar?

Samsung şirketinin duyurduğu yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 modelinde en fazla konuşulan şeylerden bir tanesi ise bataryası olarak gündeme oturdu.

Neden Samsung Note 8 Modelinde Ufak Batarya Kullandılar?
Neden Samsung Note 8 Modelinde Ufak Batarya Kullandılar? Mahmut Şahan
Bu içerik 583 kez okundu.

Samsung şirketinin duyurduğu yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 modelinde  en fazla konuşulan şeylerden bir tanesi ise bataryası olarak gündeme oturdu. 

Samsung CEO'su DJ Koh ise Galaxy Note 8'in bataryası hakkında bir açıklama yaptı.

Samsung, geçtiğimiz günlerde phablet klasmanında yer alan Galaxy Note 8 modelini tanıttı. Bunun ardından ise Note 8’in en çok eleştirildiği konulardan biri de batarya kapasitesi olmuştu. Çünkü Galaxy S8+ modelinde 3500mAh kapasiteli bir batarya kullanılırken Note 8'de bu 3300mAh değerindeydi. Samsung CEO'su DJ Koh ise Galaxy Note 8 modelinin batarya kapasitesinin neden beklenilenden daha düşük olduğunu açıkladı. 

Note 7 üzerinde yapılan uzun araştırmalar ve elde ettikleri sonuçlar neticesinde batarya güvenliği konusunda ciddi önlemler aldıklarını belirten DJ Koh, Galaxy Note 8'in iki yıllık kullanımdan sonra bile pil kapasitesinin yüzde 95'inden fazlasını koruyabileceğini ifade etti. 

DJ Koh, Note 8'in kullanıcıların pil kullanımını ve pil kullanma şekline göre ayarlayarak pil performansını artırmasına olanak tanıdığını da ekledi. Bu, Note 8'in pilinin verimliliğini bir kez daha artırıyor. "Pil güvenliğini garanti ederim" diyen Koh, görününen o ki Note 8'deki daha küçük pilin, zayıf pil ömrü ile sonuçlanmayacağını söylemeye çalışıyor.

Koh, Note 5'in 11 milyon adet sattığını söyledi. Note 8'in ise 11 milyondan fazla satacağını düşünüyor. Bununla birlikte, Samsung, Galaxy S8'in daha fazla birimi satmaya odaklanmış durumda. Güney Kore yayınları, şirketin Galaxy S8 ikilisi için 48 milyon adetlik hedefi geçeceklerini iddia ediyor.
 

samsung note 8 batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi