Netflix Orjinal Dizilere Yönelecek!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanını gerçekleştiren Netflix, kendi orijinal dizilerinin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu!

Netflix bilindiği gibi 2016’nın sonu itibariyle 600 saate varan orijinal programlar yayınlayacak Kullanıcılar için bu sayı oldukça çok görünse de Netflix’e göre bu sayı hiç yeterli değil.

İçeriğin Yarıdan Fazlası Orjinal Dizi Ve Filmlerden Oluşacak!

Netflix’in CEO’su David Wells tarafından yapılan açıklamada Netflix önümüzdeki birkaç yıl içerisinde mevcut kütüphanesini yarısını kendi orjinal dizi ve filmleriyle doldurmak istiyor.

Ünlü medya oynatma sitesi olan Netflix’in ABD’de sürdürülen yayınların yarısının orijinal içeriklerden olmasının Netflix’e maliyeti epey fazla. Bunun ilerleyen yıllarda daha da artması muhtemel olacağından Netflix’in bu iddialı karardan geri adım atabilme ihtimali oldukça güçlü.

Netflix ayrıca kendi yapımlarının bazı yapımları kadar tutmayacağının ve Netflix’e getirisinin çok olmayacağının farkında. Ancak Wells bu kararın arkasında ayrıca Netflix’in bu yapımlara ayırdığı ödenek daha da arttırıldı. Bakalım Netflix ilerleyen yıllarda kendi içeriklerinin sayısı arttıracak mı?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı