Nexus cihazların sonu geliyor!

Akıllı telefonların en çok tercih edilen işletim sistemi olan Android, Google tarafından en saf sürümü ile tavsiye edilen ürün olarak bilinen Nexus cihazlar, artık üretilmeyecek!

Akıllı telefon tercihi için en çok kullanılan iki işletim sistemi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi kendisine özgü olan IOS ve Google tarafından geliştirilerek diğer kullanıcılara sunulan Android işletim sistemi olarak biliyoruz. Google tarafından geliştirilen dendiğinde, aslında her sene yeni bir güncelleme sürümü ile piyasaya sürdürdüğünü ve her sene farklı Nexus cihazlarla sektöre Saf işletim sistemin sunduğunu neredeyse tüm akıllı telefon takipçileri biliyor!

İşte haberin asıl konusu ise bu özel serinin sonu geliyor olabilir! İlk seferini HTC ile yapan Google, Nexus cihazı farklı firmalara yaptırarak adaletli bir örnek telefon ailesi ortaya çıkartmaya çalışıyor. Piyasa için önemli görünen bu cihazlar, maalesef artık üretilmeyecek! Yani saf Android işletim sistemine sahip telefonların sonu geliyor.

Google bu kararı ile bir şeyler gizlediğini bizlere sezdiriyor. Bazı yabancı forumlarda ve bazı tartışma platformlarında Google, akıllı telefon sektörüne girerek kendi cihazlarını üretmek istediği söyleniyor. Bu ne kadar doğru bilinmez ama eğer böyle bir şey gerçekleşirse, pazardaki birçok marka bundan olumsuz etkilenecek olduğu çok açık!


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı