Nintendo'dan Youtuber'leri Üzecek Bir Gelişme

2015 senesi içerisinde yaşama geçmiş olan Nintendo Creators isimli Program YouTuber’larında ‘'Nintendo şirketinin telif haklarını içermekte olan bütün videolardan edinilmiş reklam gelirlerinin bir kısmını almalarına olanak tanımakta.

Nintendo'dan Youtuber'leri Üzecek Bir Gelişme
Nintendo'dan Youtuber'leri Üzecek Bir Gelişme Mahmut Şahan
Bu içerik 1101 kez okundu.

2015 senesi içerisinde yaşama geçmiş olan Nintendo Creators  isimli Program YouTuber’larında  ‘'Nintendo şirketinin telif haklarını içermekte olan bütün videolardan edinilmiş reklam gelirlerinin bir kısmını almalarına olanak tanımakta. Bu  bahsi geçen programın uygulamaya sokulmasından daha önce Nintendo şirketinin telif haklarını kapsamakta olan içeriğin gelirleri Nintendo şirketine aktarılmaktaydı. O zamanlarda YouTube topluluğunun tarafından kurulmuş olan ''Nintendo Creators Program’'ın pek çok üyesinin onay işlemi, videolar üzerinden kazanacakları paranın veyahut kanallarının gerçekleştirilen değişiklikten nasıl etkileneceği ile alakalı bir şekilde endişelerini de dile getirmişler idi.

 

 Bugün itibari ile, aynı zaman içerisinde Nintendo Creators Programı’na üye olduğu açıklanan YouTuber’lar, artık  mevcut içeriklerini YouTube Live üstünde hiç bir şekilde paylaşamayacaklar. Nintendo şirketi üyelerine 2 tane seçenek sunmakta: Programa üye bulunmayan bir kanal üstünden yayın gerçekleştirmek,  veyahut kanallarının programla olan ilişkisini kesip videolarını program içerisine bireysel bir şekilde, teker teker yollamak. Söz konusu olan bu değişiklikler dün itibari ile içerik yapımcılarına bir tane  e-posta mesajı ile yollandı. Bununla beraber Nintendo şirketi bugüne kadar halen konuyla alakalı bir açıklama gerçekleştirmedi.

Yapılmış olan değişikliğe pek çok YouTuber olumsuz bir şekilde tepki gösterip, aptalca veyahut  saçma şeklinde nitelendirdi.

Nintendo şirketinin niçin bu değişikliğe gitmiş olduğu bilinmiyor. Nintendo şirketinin, firmanın telif haklarını taşımakta olan içeriklerle alakalı olarak, örnek '‘Twitch’' gibi siteler içinde de benzeyen bir uygulama getirip getirmemiş olduğu halen bilinmemekte.

nintendo youtube youtuber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi