Nissan Şirketinden Yarı Otonom Bir Araç

Nissan şirketi Rogue 2018 isimli modelinde pek çok güncellemeye yer verilmiş olmasının yanında, devamlı bir şekilde dur-kalk yapılan yollar içerisinde ProPilot Assist adlı teknoloji sayesinde sürücülere yardımcı olabilecek bir teknoloji daha getirilmiş oluyor.

Nissan Şirketinden Yarı Otonom Bir Araç
Nissan Şirketinden Yarı Otonom Bir Araç Mahmut Şahan
Bu içerik 895 kez okundu.

Nissan şirketi Rogue 2018  isimli modelinde pek çok güncellemeye yer verilmiş olmasının yanında, devamlı bir şekilde dur-kalk yapılan yollar içerisinde ProPilot Assist adlı teknoloji sayesinde sürücülere yardımcı olabilecek bir teknoloji daha getirilmiş oluyor. Rogue modeli, Nissan şirketinin yarı otonomlu bir sürüş teknolojisine sahip olan ilk aracı olarak ön plana çıkacak.

ProPilot özelliği; sürücülere hızlanma ile birlikte frenleme ve de  tek şerit üstünde yön değişimi yapma konusunda yardımcı olacak. Nissan şirketi, bu teknolojiyi  de zamanla geliştirip şerit değiştirme ile birlikte şehir içi kavşakları içerisinde çalışabilme yeteneğini sunmayı istemekte.

Nissan Rogue modeli, yeni model senesi ile beraber Apple CarPlay ile birlikte Android Auto ve de  ön merkez konsolda bulunan ekstra bir USB girişi benzeri gibi özelliklere sahip durumda bulunacak. Orta sınıfta SV modelleri, harekete tamamen duyarlı  olan bagaj kapağını standart bir şekilde sunarken; en üst modellerden biri olan SL modeli de akıllı seyir kontrol sistemi ile birlikte şerit çıkışında uyarı sistemi ve  de yaya tespiti konusunda otomatik bir acil fren sistemlerini üzerinde barındırıyor.

Japon asıllı üretici öte yandan Midnight Edition isimli modellerini, dış bölümünde siyah vurgulara çok daha fazla yer verip tekrardan tasarlamış. Modelin ön ile arka şeritlerinde yer alan siyah vurguların yanında; siyah renkli ızgara, siyah  renkli amblemler ve de  siyah  renkli bir arka plaka dekoru bulunuyor.

2.5 lire olan 4 silindirli motoru ile birlikte 170 beygir güç sunduğu açıklanan Rogue, 25.655 dolar tutarından başlayan fiyatlar ile satışa sunulmuş olacak.

nissan rogue nissan rogue 2018
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi