Nissan'dan Nissan Signal Shield İle Sürücülerin Güvenliği Hedefleniyor

Nissan Signal Shield (Nissan Sinyal Kalkanı) olarak bildirilen sistemle birlikte araç sürücüleri telefon kullanılmadan arkadaşlarınızla bağlantı kurma olanağı sunuluyor. Telefonsuz bir sürüş desteği sunan sistem trafik güvenliği için de birebir planlanmış.

Nissan'dan Nissan Signal Shield İle Sürücülerin Güvenliği Hedefleniyor
Nissan'dan Nissan Signal Shield İle Sürücülerin Güvenliği Hedefleniyor Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 469 kez okundu.

Nissan Signal Shield sistemi için firmanın yaklaşık olarak 200 yıllık bir teknoloji birikimini kullandığı ortaya çıktı. Faraday Kafesi olarak adlandırılan ve icadı 1830'lu yıllara kadar uzanan bir sistemden esinlenilerek yapılan yeni teknoloji sürücülere kullanım kolaylığının yanında güvenlikte sunuyor. Faraday kafesi olarak adlandırılan bölüme telefon yerleştirilip kapak kapatıldığında sessiz alan oluşturuluyor ve cihazın gelen ve giden dahil tüm sinyalleri kesiliyor. Bu sinyallere Bluetooth ve Wi-Fi de dahil.

Nissan Signal Shield ile akıllı telefonda yer alan müzik veya videoları kullanabilmek için araca USB veya Aux portundan ek olarak bağlanmak mümkün. Telefonun tekrardan sinyallerini aktif hale getirmek için sistemin kol dayanağının kapağını açmanız yeterli olacak. Bu sayede cihazın bağlantı sistemlerini yeniden aktif hale getirebileceksiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi