Nokia Sahalara Geri Dönüyor

Uzun süredir birkaç telefon dışında çok bir aktivite göstermeyen Nokia yeni model telefonuyla geri dönmeye hazırlanıyor.

Nokia Sahalara Geri Dönüyor
Nokia Sahalara Geri Dönüyor Ezgi Eroğlu
Bu içerik 894 kez okundu.

Bir zamanların en büyük teknoloji firmalarından biri olan, hatta neredeyse üstüne çıkabilen firma bulunmayan Nokia teknolojinin hızına yetişemeyerek ve teknolojinin gerekli adımlarını atmayarak sektörüm bi hayli gerisinde kaldı. Androide geçmesi yönündeki iddalara karşı tepki vermeyen Nokia bir süre sonra neredeyse tamamen biterek ilerleyişine son verdi. Bunun üstüne Microsoft firması tarafından satın alınan Nokia yeni modelleri ile sektörde ayakta durmaya çalıştı. Lumia modelleri ile bir nebze de olsa bunu başaran nokia son olarak kaçınılmaz son olarak android telefon çıkarmak için adımlarını atmıştı. Bunun üzerine çıkardığı android telefonların satın alınmaya başladığını göre firma bunun üzerine gitmeye karar vermiş gibi görünüyor ki çıkaracağı yeni modeller Android sistemi üzerine kurulu.

Kuruluşundan bu yana Nokia 5800 ve Symbian’ın ileri sürümleri ile birlikte kullandığı ve oldukça yüksek başarı sergilediği kameraları hep tartışma konusu oldu. Özellikle zamanında çıkarmış olduğu Nokia N8 modeli yüksek MP’li arka kamerası ile çok yüksek beğeni topladı ve cihaz yüksek satış değerlerine ulaştı.

Bu modellerindeki başarısını biraz da Carl Zeiss lenslerine borçlu olan Nokia, Zeiss ile olan anlaşmasını yenileyerek yeni telefonlarında bu lensleri kullanacağını garantilemiş oldu.

Muhtemel olarak çift kamera ve Carl Zeiss lenslerle gelecek yeni model telefonların telefon kamerasına büyük artıları olacağından şüphemiz yok ve bu gelişme Nokia’yı yeniden tercih edilebilir modeller arasına sokar mı, tartışılır.

nokia carl zeiss android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi