Okullarda Cep Telefonu Kullanımı Tamamen Yasaklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni yayınladığı genelge ile birlikte artık ders saatlerinde cep telefonu kullanımının cezasının tamamen disiplin cezası olacağını vurguladı.

Bugüne kadar okullarda cep telefonunun yasak olduğu zaten biliniyordu. Fakat bu yasağın karşılığı olarak sadece ders boyunca telefona el koymaktan öteye gidememişti.

Artan teknolojik gelişmelerle birlikte mobil akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması okullarda sorun olmaya başladı. Öğrencilerin artık öğretmenlerine saygısızlığa kadar gidecek şekilde ders esnasında aşırı telefon kullanımı sonunda bakanlığı harekete geçirdi.

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre artık ders esnasında cep telefonu kullanmak direkt disiplin cezası gerektirecek. Öğrenciler derste akıllı telefon kullandıklarında öğretmenleri yakalarsa soluğu müdür odalarında alacaklar. Resmi gazete’de yayınlanan yeni yönetmelikle beraber öğretmenleri sosyal medya üzerinde koruyacak çeşitli değişiklikler getirildi.

Bunun yanında okul içinde veya dışında sosyal medyada öğretmeni küçük düşürecek, alay edecek paylaşımları yapan da bu paylaşımları beğenen de disiplin cezasına çarptırılacak.

Getirilen bu yeni yönetmelik öğrencileri hayli üzecek gibi. Ancak hayat Facebook, Twitter veya İnstagram‘dan ibaret değil.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı