OnePlus Cihazlarında Yeni Bir Güvenlik Zaafiyeti Duyuruldu

OnePlus şirketi, yüksek performansa sahip olmasına karşın fiyat şeklinde uygun durumdaki cihazlar sunduğundan dolayı Türkiye‘de yer alan kullanıcılar tarafından da çok fazla seviliyor.

OnePlus Cihazlarında Yeni Bir Güvenlik Zaafiyeti Duyuruldu
OnePlus Cihazlarında Yeni Bir Güvenlik Zaafiyeti Duyuruldu Mahmut Şahan
Bu içerik 779 kez okundu.

OnePlus şirketi, yüksek performansa sahip olmasına karşın fiyat şeklinde uygun durumdaki cihazlar sunduğundan dolayı Türkiye‘de yer alan kullanıcılar tarafından da çok fazla  seviliyor. Lakin geçmiş olduğumuz günlerde keşfedildiği açıklanan ve cihazda yüklü bir şekilde gelen test uygulaması sebebi ile kullanıcıların telefonunlarına root yetkisi kazandırabilmek olanaklı bir duruma gelebilmekteydi.

Geçmiş olduğumuz günlerde de One Plus şirketine ait cihaz kullanıcıları için  bir şok daha gelmiş oldu. Cihazlar içerisinde ön yüklü bir şekilde gelen uygulama sebebi ile hackerlar telefonunuza yalnızca bir kere fiziksel erişim sağladıkları durumda neredeyse tüm kullanım ve  de kişisel verilerinize  kolay bir şekilde erişebiliyorlar.

Bu  çok ciddi durumda bulunan güvenlik zafiyeti ile ilgili bir şekilde firmadan henüz bir açıklama yapılmadı lakin bahsi geçen  bu özel  uygulamanın One Plus şirketine ait cihazlar içerisinde kayıt tutma işlemlerini gerçekleştiren bir uygulama olduğu da açık bir şekilde düşünülmekte.

İlk zafiyete sebep olan bu uygulamanın yeni güncelleme içerisinde kaldırılacak olduğunu da açık bir şekilde belirtmiş olan One Plus  şirketinin üst seviyede yer alan geliştiricileri, bu  bahsi geçen yeni uygulama için de benzeyen bir yol izleyecek gibi gözükmekte. OnePlus şirketine ait cihazların hayranı olan kullanıcılar ise büyük bir merak ile bu güncellemeyi bekliyor.

oneplus güvenlik zafiyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi