Online Terapi İşe Yarar Mı?

Online Terapi İşe Yarar Mı?

Online Terapi İşe Yarar Mı?
Online Terapi İşe Yarar Mı? Tugrul Demir
Bu içerik 187 kez okundu.

 

Son zamanlarda, online terapi konusundaki ön yargılarını kırmayı başaran kişilerin sayısında oldukça büyük bir artış yaşanmaktadır. Bir uzmanla görüşmek için online psikolojik danışmanlık yolunu tercih eden ve görüştüğü online psikolog hakkında oldukça olumlu yorumlar yapan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu artışın en büyük sebeplerinden biri, COVID-19 nedeniyle alınan önlemler ve yaşanan bazı çekincelerdir. Başlangıçta yüz yüze görüşme yöntemine sıcak bakan birçok kişi, görüşmesini daha fazla ertelememek için online psikolog tavsiyeleri aramaya başlamış ve bundan oldukça memnun kalmıştır. Online terapi yöntemi, genellikle ulaşım problemi yaşayanların veya görüşmeye ayıracak yeterli zamanı olmayanların tercih ettiği bir yöntem gibi görünse de, yakaladığı oldukça yüksek başarı oranları sayesinde daha önce uzman ile yüz yüze terapi yöntemiyle görüşenler tarafından da tercih edilmeye başlamıştır. 

Doğru Terapisti Seçmek

Online terapi yönteminin popüler hale gelmesi, beraberinde iyi bir online terapist arayışını da getirmiş oldu. Online terapi yapan psikologlar her geçen gün artış göstermektedir ve bu sayede kendinize uygun olan online psikolog veya online terapist konusunda karar vermek de kolaylaşmaktadır. Bu konuda çeşitli internet sitelerinde yer alan yorumlara ve puanlamalara bakabilir, daha önce online psikolojik danışmanlık almış olan bir yakınıza danışabilirsiniz. Kendinize uygun olacağını düşündüğünüz bir online psikolog seçmek oldukça önemlidir. Terapiden daha iyi bir sonuç almak için sizin kendinizi doğru ifade edebilmeniz ne kadar önemliyse, uzmanın da sizi dinleyebilmesi ve anlayabilmesi de bir o kadar önemlidir.

Sizin için uygun olacağını düşündüğünüz online psikolog konusunda karar verdikten sonra, hiç zaman kaybetmeden randevu almalısınız. Birçoğumuz hayatımızdaki sorunları kendi başımıza çözebileceğimizi sanıyoruz fakat bazıları o kadar karmaşık oluyor ki, bir destek almadan sonuca ulaşmak asla mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda online psikolojik danışmanlık almaya karar vermek çok önemli bir adım olsa da, bunu sürdürebilmek ve sonuca ulaşana kadar sabretmek de ayrıca önemlidir. Kendini ifade etmekte sorun yaşayanlar veya bazı çekinceleri olanlar için oldukça avantajlı olan online terapi yöntemi, görüşmeye kendinizi en rahat hissettiğiniz yerden katılabilmenize olanak sağlıyor ve bu sayede üzerinizde baskı olmadan kendinizi ifade etme şansı bulmuş oluyorsunuz. Bu da, görüşmenizin çok daha sağlıklı geçmesini ve sonuca daha kolay ulaşılmasını sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi