Otonom Araçlar İçin Mitsubishi Electric'ten Yeni Teknoloji Duyurusu

Mitsubishi Electric şirketi, sürücüsüz olan otonom araç kullanımı amacıyla gerekli durumdaki herşey için geniş bir çözüm yelpazesini sunmanın peşinde.

Otonom Araçlar İçin Mitsubishi Electric'ten Yeni Teknoloji Duyurusu
Otonom Araçlar İçin Mitsubishi Electric'ten Yeni Teknoloji Duyurusu Mahmut Şahan
Bu içerik 600 kez okundu.

Mitsubishi Electric şirketi, sürücüsüz olan otonom araç kullanımı amacıyla gerekli durumdaki herşey için geniş bir çözüm yelpazesini sunmanın peşinde. 

Patentli Mobil Haritalama Sistemi’nin yapay zeka ile birleştirilmesi, sürücüsüz araç kullanım sürecini hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Güvenli sürücüsüz araç kullanımı için hassas 3D sokak haritaları oluşturan haritalama sistemi, konsept Otomobil ve farklı diller konuşan insanlar veya işitme engelli bireyler arasındaki iletişim uygulaması, Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen ana uygulamalar olarak göze çarpıyor.

Otomatik haritalandırma teknolojisinde, yapay zeka yardımıyla üç boyutlu haritalar hatasız ve hızlı bir şekilde hazırlanıyor. Mitsubishi Electric’in geliştirdiği Mobil Haritalandırma Sistemi, bir araç tavanına monte edilen sensörlerden, kameralardan ve lazerlerden yararlanarak santimetre kesinliğinde 3D haritalar hazırlamak için verileri gerçek zamanlı olarak topluyor.

Mobil Haritalandırma Sistemi, sürüş sırasında lazer tarayıcılar, kameralar ve GPS antenlerinden oluşan bir sistemle toplanan 3D konumsal yol ve yol kenarı yapıları bilgilerini 10 cm ya da daha az hata payıyla mutlak bir doğrulukla veriyor. Yapay zeka, sadece gerekli olan verilerin alınması ve tanınması konusunda kesinliği arttırarak manuel harita oluşturma yöntemlerine kıyasla 10 kat daha hızlı harita oluşturulmasını sağlıyor. Sistem aynı zamanda konvansiyonel metotlara göre daha düşük maliyet içeriyor.

Geçmiş yol haritası verilerinin karakteristik noktalarını ve Mobil Haritalandırma Sistemi ile ölçülen en yeni verileri otomatik olarak çıkaran Mitsubishi Electric teknolojisi, böylelikle karakteristik noktaların eşleşmediği farkları ve değişiklikleri ayırt edebilme imkanı sunuyor. Bu teknoloji sayesinde, dinamik 3D haritaların bakımı ve güncellenmesi, her seferinde tüm haritayı güncellemek yerine yalnızca değişen noktaların otomatik olarak çıkarılmasıyla daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Tasarladığı konsept aracı EMRAI xDAS 3.1’i ilk kez Cebit Fuarı’nda tanıtan Mitsubishi Electric, bir dizi inovatif sürüş yardımı teknolojisinin bir arada kullanıldığı bu konsept araç ile sürüş geleceğini birebir deneyimleme fırsatı sunuyor.

Mitsubishi Electric’in geliştirdiği bir diğer yeni teknoloji ise farklı dilleri konuşan ya da işitme engeli olan kişiler arasındaki engelleri ortadan kaldıran inovatif iletişim uygulaması. Ses Aktivasyonlu Çizim Uygulaması, konuşulan sözcükleri parmak hareketlerini takip ederek tablet ekranına aktarıyor. İnovatif çizim ve tercüme özellikleri içeren uygulama çok daha kolay iletişimi mümkün kılıyor.

mitsubishi electric sürücüsüz araç otonom araç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi