Oyun canavarı ZOTAC GTX 1080 incelemesi

NVIDIA markasının son çıkardığı ekran kartı GTX 1080 modelinin özel sürümü olan ZOTAC GTX 1080 cihazı ile yüksek çözünürlüklerde oyun oynamak artık çok zevkli!

Bilgisayarların en önemli parçalarında olan ekran kartları, günümüz teknolojileri açısından bilgisayarın neredeyse bel kemiği olarak görünüyor. Verilerin görselleştirmesinde ana etken olarak görülen ekran kartı, NVIDIA ve AMD adı altında iki farklı marka ile geliştiriyor. Bu markalardan biraz daha baskın olan NVIDIA son çıkardığı GTX 1080 için özel üretim ekran kartı oyuncuların ilgisini çekecek!

ZOTAC GTX 1080 İncelemesi!

Öncelikle bu kart, GTX 1080 modelinin üzerine geliştirimeler yapılmış bir model olarak karşımıza çıkıyor.ZOTAC GeForce GTX 1080 Extreme AMP Edition adıyla gelen bu cihaz, hız aşırtma özelliğine sahip olup, yüksek performans odaklı bir ürün olarak görünüyor. Ayrıca cihazın üzerinde 3 adet soğutma ünitesi yer alıyor.

Kasada 3 slot yer kaplayan bu model, 2560 Cuda grafik çekirdeği barındırıyor. Ayrıca ekran kartının önemli bir özelliği ise 1771 MHz temel hızı bulunurken Boost ile bu hız 1911 MHz seviyelerine çıkabiliyor. Buda karmaşık oyun sahnelerinde önemli bir performans sağlaması ile biliniyor. Ayrıca cihaz üzerinde 8 GB GDDR5X bellek yer alarak piyasadaki bütün oyunları açabilecek bir özelliğe sahip olduğu görülüyor.

Artıları
  • Muhteşem performans sunuyor. Full modda hiç kasmadan piyasada bulunan hemen her oyun oynanabilir.
Eksileri
  • Oldukça pahalı bir ürün.
4.5 Çok Güzel

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı