Pentagon'un Açığı Filistinli Bir Öğrenci Tarafından Bulundu

Filistin asıllı bir üniversite öğrencisinin, Amerika Birleşik Devletleri'nin Savunma Bakanlığı (Pentagon)'na ait internet sitesinin bir açığını bulmuş olduğu bildirildi.

Pentagon'un Açığı Filistinli Bir Öğrenci Tarafından Bulundu
Pentagon'un Açığı Filistinli Bir Öğrenci Tarafından Bulundu Mahmut Şahan
Bu içerik 439 kez okundu.

Filistin asıllı bir üniversite öğrencisinin, Amerika Birleşik Devletleri'nin Savunma  Bakanlığı (Pentagon)'na ait internet sitesinin bir açığını bulmuş olduğu bildirildi.

Kudüs Açık Üniversitesinden (QOU) yapılan yazılı açıklamaya göre,  Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencisi Emced Kabha, "güvenlik açığı  koordinasyonu ve hata (siber böcek) bulanları ödüllendirme platformu" HackerOne  internet sitesine gönderdiği raporda, Pentagon'un internet sayfasında Siteler  Arası İstek Sahteciliği (CSRF) türünden zaaf noktası bulduğunu belirtti.

Açık sayesinde bilgisayar korsanlarının parola teyit formu  gönderebildiklerini ifade eden Kabha, formun Pentagon çalışanı tarafından  onaylanması durumunda parolanın aktifleştirildiği ve korsanların çalışanın  hesabına girebildiklerini kaydetti.

Sitedeki açıkla ilgili Pentagon ile yazışmasının ardından sorunun  giderildiğine dikkat çeken Kabha, adının siteyi korsanlardan koruma konusunda  emeği geçenlerin listesine yazıldığına işaret etti.

Çeşitli uluslararası sitelerin yaklaşık 48 açığını bulduğunu  vurgulayan Kabha, teknoloji ve iletişim sektörlerinde güvenlik uzmanı olmayı  amaçladığını söyledi.

Pentagon, sitelerinin güvenliğini artırmak amacıyla 2016’da  "Pentagon'u hackle" programı başlatmıştı. Program kapsamında anlaşmalı hackerler  Pentagon'un sitelerinin açıklarını bulacaktı. HackerOne internet sitesi,  "Pentagon'u hackle" programının danışmanı seçilmişti.
 

abd pentagon filistinli oğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi