PERTEVNİYAL’DAN DÜNYA KAMPÜS REKORU

145 yıllık mazisi ve 100 bine yaklaşan mezunu ile Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Pertevniyal Lisesi, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki rekor tescil ve hakem heyeti tarafından denetlenen “Dünya Kampüs Rekorları” kapsamında “En çok kişiyle mezunlar günü kutlama“ kategorisinde rekor kırmaya hazırlanıyor.

PERTEVNİYAL’DAN DÜNYA KAMPÜS REKORU
PERTEVNİYAL’DAN DÜNYA KAMPÜS REKORU
Bu içerik 1024 kez okundu.

Osmanlı Devleti’nden Türkiye Cumhuriyeti’ne miras kalan köklü eğitim kurumlarından Pertevniyal, bir alanda daha rekor kırmaya hazırlanıyor. 8 Ekim Pazar günü Pertevniyal Lisesi’nde düzenlenecek etkinliklerde binlerce Pertevniyalli bir araya gelecek.

 

Köklü eğitim kurumu olmasının yanı sıra günümüze Türkiye’ye mal olmuş mezunları ve eğitim için geliştirdiği modelleri ile adından sıkça söz ettiren Pertevniyal Lisesi, Halit Kıvanç, Aydın Boysan, Zihni Göktay, Metin Akpınar, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Cemil Meriç, Hüsamettin Özkan, Masum Türker, Yaşar Okuyan, Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Erkan Topuz, Zeki Yavuztürk, Tevfik Ertüzün, Orgeneral Sabri Tavazar, Doğan Heper, Neco, Nuri İyem, Doğan Hızlan gibi önemli isimler yetiştirdi. 57 yıllık spor kulübü ile büyük başarılara imza atan Milli Güreşçiler Salih Bora, Zeki Şahin’den Milli Basketbol takımımızın genç yıldızları Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Barış Ersek, Erkan Veyseloğlu, Melih Mahmutoğlu’na kadar birçok ismin Türkiye’ye kazandırılmasına olanak sağladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi