Pil kapasitesini iki katına çıkaracak teknoloji üretiliyor!

Akıllı cihazların ve diğer teknolojik ürünlerin çalışması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayan bataryalar ile ilgili yapılan yeni araştırmalar, aynı boyutlarda bir kapasitede 2 kat daha fazla enerji sunabilecek!

Telefon sektöründe aldığımız cihazların ne kadar performans sahibi olmasının yanında bize ne kadar süre boyunca bu performansı sunacağı konusu daha önemli olmaya başladığı zamanlar içerisindeyiz. Çünkü gelişen performans üniteleri, her geçen zamanda daha fazla enerjiye ihtiyaç duymakta ve daha az süre boyunca kullanıcıya kullanım imkanı vermekte. Teknolojinin en büyük sorunu olan uzun kullanım süresine sahip bataryaların gelişim sürecinin yavaşlığı ve fazla enerjinin depolanamaması olarak görünüyor.

MIT Solid Energy Tarafından Araştırılıyor!

Teknolojinin önemli atılımlarına imza atan MIT, batarya anlamında da önemli çalışmalara imza atıyor. Geçtiğimiz senelerde bu alan ile ilgili çalışmalarını başlattığını duyuran kurum, Solid Energy firması aracılığı ile sonuç elde etmeye başladığını duyurdu! Yapılan açıklamalar ile bir bataryanın yarı boyutu kadar bir alanda %15 daha fazla enerji saklayabildiklerini ve bunu bataryanın tam boyutlarında düşündüklerinde ise neredeyse yarı yarıya bir batarya kullanım imkanı ortaya çıktığını duyurdu.

Solid Energy tarafından yapılan açıklamalara ve söylentilere göre bu teknoloji 2017 yılında ortaya çıkması muhtemel olarak karşılanıyor. Bu tarihte bu bataryalara sahip cihazları, ilk olarak Apple markasında görmek, yapılan açıklamadaki batarya istatistik örneklerini dikkate alınca; mümkün görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı