Pixel 2 XL modelinin Ekranında Yeniden Bir Problem

Maalesef ki, Google şirketine ait olan Pixel 2 XL modelinin ekranı hakkındaki şikayetler bir türlü bitmek bilmiyor. Son olarak ise kullanıcılar, Google amiral gemisinin ekranı içerisinde kenarların tepkisiz kalması problemi ile karşılaşmış olduklarını ifade etmiş bir halde.

Pixel 2 XL modelinin Ekranında Yeniden Bir Problem
Pixel 2 XL modelinin Ekranında Yeniden Bir Problem Mahmut Şahan
Bu içerik 693 kez okundu.

Maalesef ki, Google şirketine ait olan Pixel 2 XL  modelinin ekranı hakkındaki şikayetler bir türlü bitmek bilmiyor. Son olarak ise kullanıcılar, Google amiral gemisinin ekranı içerisinde kenarların tepkisiz kalması problemi ile karşılaşmış olduklarını ifade etmiş bir halde.

Daha öncesinde cihazda erken bir ekran yanığı ve de mavimsi renk problemleri ile karşılaşılır iken şimdilerde ise bir de ekranın tepkisiz kalıyor olması problemi ortaya çıkmış bir halde. Dokunmatik ekranın kenarları içerisinde yanıt vermemekte olan ölü noktalar oluştuğu ve  de kaydırmaların problemsiz bir şekilde tanımlandığı fakat tıklamalar amacıyla bunun her zaman gerçekleşmemekte olduğu da açık bir şekilde vurgulanıyor.

Bunun nedeni olarak ise cihazın kazara dokunmayı koruması özelliğinin fazlası ile etkili bir duruda olması gösterilmekte. Neyse ki bu durumun bir yazılım problemi ile alakalı olduğu ve firmanın bir düzeltme üstünde çalışmakta olduğununda altı çizilmekte. Kısaca açıklamak gerekir ise Google şirketi, bir sonraki güncellemesi ile birlikte bu problemin üstesinden gelmiş olacak.

Problemin ise donanımsal değil de yazılımsal  bir durumda olması Pixel  modelinin Kullanıcı Topluluğu üstünden durumu paylaşmış olan kullanıcılarında  yüreğine su serpmiş bir halde. Google şirketinin bu son telefonlarındaki problemler ise ne zaman tamamen bitecek bilinmiyor.

google pixel 2 pixel 2 xl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi