Pixel’in Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

Google'ın uzun bir süre önce sonlandırdığı Nexus akıllı telefon projesinin yerini alacak olan Pixel'in tanıtılacağı tarih belli oldu. İşte tüm detaylar!

Yazılım ve teknoloji devi Google bilindiği gibi bir süredir kendi işletim sistemi olan Android‘i kendi akıllı telefonları olan Nexus‘larda kullanıcılara özel ayrıcalıklarla sunuyordu. Kullanıcıların bir türlü Google’ın Nexus telefonlarına yönelmemesi Google’ı farklı hamlelere itmişti.

Bu hamlelerinde bir türlü işe yaramamasının ardından Google bir süre önce Nexus marka akıllı telefon projesini iptal etmişti. Google’ın bu akıllı telefon projesini iptal etmesinin ardından pek çok kesin Google’ın bir akıllı telefon üretmeyeceğini söylemişlerdi.

Google Nexus Yerine Pixel’i Seçti!

Google Nexus projesini iptal etti ancak akıllı telefon üretme işinden vazgeçmedi. Nexus projesini iptal eden Google yoluna Pixel ile devam edecek. Nexus projesinde yaptığı hatalardan ders çıkartan Google Pixel projesine çok daha önem verecek. Daha önceki Nexus cihazlarında sadece yazılım konusuna el atan Google bu sefer tasarıma da el atacak. Cihazların tasarımlarına Google karar verecek ve bu konu üreticilere emanet edilmeyecek. Google’ın Pixel telefonlarının arkasında “Made By Google” ibaresine de yer verilecek. Bu anlamda Pixel cihazlarının Google’ın ilk akıllı telefonları olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Pixel’ler Ne Zaman Çıkacak ?

Google’ın yeni akıllı telefon modeli olacak olan PixelHTC tarafından üretilecek. Google’ın bu yeni cihazı ve yanında Google’ın akıllı saati 4 Eylül tarihinde tanıtılacak.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. BASRİ
    Eylül 24, 18:11 BASRİ

    YENİ PİXEL MODELLERİNİNDE TUTULACAĞINI SANMIYORUM. PİYASAYI SAMSUNG VE APPLE SİLİP SÜPÜRÜYOR ZATEN

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı