Playstation 5 Yepyeni Özellikler ve Konsolla Mı Geliyor

Xbox One X gibi konsollar önceki nesillerin geliştirilmiş halleriydi. Yeni playstation yeni konsolla mı gelecek akıllarda soru işareti bıraktı.

Playstation 5 Yepyeni Özellikler ve Konsolla Mı Geliyor
Playstation 5 Yepyeni Özellikler ve Konsolla Mı Geliyor Ezgi Eroğlu
Bu içerik 675 kez okundu.

Playstation birçok kullanıcın tercih ettiği bir cihaz olmayı başardı. Her yıl yeni model çıkaran üreticiler bazen konsollarında değişiklik yapma yoluna gidiyorlar. Geçtiğimiz sene Playstation 4 Pro çıktığında kullanıcıların aklında her yıl yeni konsol mu gelecek fikri oluştu.

2017 E3 fuarında  Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi Shawn Layden röportajında bu konuya açıklık getirerek şu cümleleri kurdu:

Golem: Sadece PS4 Pro'da çalışabilecek, ancak PS4'de çalışmayacak ilk oyun ne zaman çıkacak?

Shawn Layden: Böyle birşey asla olmayacak!

Golem: PS4 Pro ile yapılan, birkaç senede bir tamamen yeni nesil bir konsol üretmek yerine, akıllı telefonlardaki gibi küçük donanımsal değişikleri içeren yeni bir ticari yaklaşım mı?

Shawn Layden: PS4 Pro, bir konsolun bulunduğu devir içerisinde bir ilk olarak bir takım yenilikler getirmiştir. Pro'nun amacı, 4K çözünürlük ve HMD (Playstation VR) gibi avantajları, bunları isteyen ve bunlardan istifade edebilecek kullanıcılara sunmaktı. Bu özelliklere daha stabil fps oranları ile daha büyük bir sabit belleği ekledik. Ancak bu, eski PS4 sahiplerinin dezavantajlı oldukları anlamına gelmiyor. Bundan sonra da oyunlarımızın tümü standart PS4'de çalışmaya devam edecek, Pro ise bunu biraz daha iyi yapacak.

Golem: Bu demek oluyor ki, tarihi her ne kadar bilinmese de, bundan böyle gerçek bir PS5'e geçiş yapacağınız?

Shawn Layden: Evet. Bu günün birinde olacak.

Sonuca bakacak olursak Playstation 5’in çıkış tarihi henüz kesinleşmedi ama çıkacağı kesinleşmiş oldu.

sony playstation playstation 5
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi