Postacı Bir Robot Geliştirildiği Açıklandı

Postacı olan bu robot, otomatik teslimat konusunda yeni bir yaklaşım getirmekte. Otomatik birteslimat denildiği zaman aklımıza genel olarak havada yer alan drone’lar geliyor.

Postacı Bir Robot Geliştirildiği Açıklandı
Postacı Bir Robot Geliştirildiği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 878 kez okundu.

Postacı olan bu robot, otomatik teslimat konusunda yeni bir yaklaşım getirmekte. Otomatik  birteslimat denildiği zaman aklımıza genel olarak havada yer alan drone’lar geliyor. Fakat karada yer alan robotlar da bu konu ile ilgili çok önemli bir rol oynamış olacak. Bu bahsi geçen robotların arasında ise  en dikkat çekmekte olanı DHL’ye ait postacı robot.

Almanya içerisinde Bad Hersfeld belediyesinin başkanı ile beraber bu ayın ilk günlerinde ilan edilmiş proje posta teslimatları için çok yenilikçi bir yaklaşım getirmekte. 6 hafta devam edecek olan pilot proje kapsamında DHL’ye ait olan elektrikli PostBOT (postacı bir robot) test edilmiş olacak.

150 cm uzunluğuna sahip olan PostBOT, 150 kilogram ağırlığa kadar yük taşıyabilmekte ve saate 6 kilometrelik bir hıza ulaşmayı başarıyor. Bir  tane sensör dizisi hem çevrede yer alan insanları hem ise engelleri izleyip PostBOT’un  oldukça güvenli bir biçimde yol alabilmesini sağlıyor.

Firma öte yandan Parcelcopter isimli bir teslimat drone’u üstünde çalışmaya devam ediyor. Kendisine ait olan teslimat filosunu kurma amacı ile çalışmalarını devam ettiren bu şirket, insansız  bir teslimata yönelik çok önemli projelere imzasını atmaya devam etmekte. Öte yandan otomatik teslimat esnasında yaşanmış olan gelişmeler birkaç yıl sonrasında bu alan içerisindeki istihdam oranlarında çok önemli bir değişikliğe de sebep olacak.

almanya postbot dhl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi