Project Treble Uygulaması Android Güncellemelerini Hızlandıracak

Google gelişim sürecini hızlı bir biçimde tamamlamak için kolları sıvamışken Android güncellemelerine de el atmayı ihmal etmiyor. Bu noktada en büyük sorun olarak görülen güncelleme dağıtımını ise Google Project Treble ile çözmeyi umuyor.

Project Treble Uygulaması Android Güncellemelerini Hızlandıracak
Project Treble Uygulaması Android Güncellemelerini Hızlandıracak Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 598 kez okundu.

Project Treble aslında bir süredir Google bünyesinden çıkan Pixel modellerinde aktif olarak kullanılıyor. Fakat bu beta olarak var olan kısmi uygulamanın tüm Android kullanıcılarına ve üreticilerine yansıması için az bir zaman kaldı.

Amaçlanan gelişimin tam manasıyla üretici ile son kullanıcının uyum sorununu gidermek olarak tanımlayabiliriz. Eskiden bir Android güncellemesi sonrasında çip uyumu, yeni yazılımla uyumluluk ve kod düzenlemeleri gibi durumlar sıkça üreticilerin yaşadığı sorunlar olarak karşımıza çıkıyordu. Artık Android O ile tüm Android sürümlerine uyumluluk gelecek.

Tabi ki burada Android 7 Nougat, Android 6 Marshmallow, Android 5 Lolipop, Android 4.4 Kitkat kullanıcıları saf dışı kalacak diyebiliriz. Zira geçmişe dönük bir proje olmamasının yanında Google Project Treble ile güncellemeler Android O ve sonraki sürümlerini kapsayacak.

Üreticilerin sunduğu Android aplikasyonlar tüm güncellemelerin ardından uyumluluğunu Uyumluluk Test Paketi olarak adlandırılan CTS ile sağlayacak. Üretici Test Paketi olan VTS ise uygulamaların tüm sürümlerle sağlıklı şekilde çalışıp çalışmadığını görme fırsatı verecek.

Android O çıkış tarihi ile birlikte Android güncellemeleri daha hızlı biçimde yayılabilecek. Güncelleme sonrası aplikasyon sorunları ise sıfır noktasına inecek. Üretici ve son kullanıcı arasındaki bağ Google tarafından Project Treble olarak görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi