Qualcomm Çift Kamera Destekli Snapdragon İşlemciler Üretiyor

Qualcomm firmasının önümüzdeki yıl piyasaya süreceği işlemcilerin ilk 5G özellikli işlemciler olacak olmasıyla birlikte çift lens kamera teknolojisini de desteklemesiyle üst segment akıllı telefonların özellikleri orta ve alt segmente de getirilebilecek.

Qualcomm, 2017 yılına çok özel ve güçlü Snapdragon işlemci ailesi ile birlikte girmeyi planlıyor.

Yeni üretilen işlemcilerin aynı zamanda çift kamera düzenini de desteklediği bildiriliyor. Bununa birlikte artık şuana kadar iPhone 7 Plus, Huawei P9 ve LG G5 modellerinde karşılaştığımız çift kamera teknolojisine orta segment akıllı telefon modellerinde de rastlayabileceğiz.

Snapdragon 653, 626 ve 427ile gelecek olan işlemciler daha önceki versiyonlarına göre daha hızlı ve güçlü, batarya ömrüne oldukça yararlı etkileri olacağı belirtiliyor.

Orta ve üst segment akıllı telefon modellerinde kullanılması beklenen Snapdragon 653, 8GB RAM desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Bununla birlikte yeni üretilecek işlemcilerin hepsinin hızlı şarj (Quick Charge 3.0) teknolojisini de destekleyeceği açıklandı. Şuan için sadece birkaç markanın amiral gemilerinde yer alan bu hızlı şarj özelliği önümüzdeki dönem alt segment modellerinde de görülebilir.

Yine Qualcomm kaynaklı haberlere göre üretilecek olan işlemciler ilk 5G yonga seti içerecek işlemciler de olacak. Bu da bu işlemcileri kullanacak olan akıllı telefonların 5G ile uyumlu olarak kullanıcılara sunulması anlamına geliyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı