Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor…

“Müzede Sahne, Fonda İstanbul” başlıklı etkinlik, 9-13 Ağustos tarihleri arasında SSM’de.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor…
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor… Nehir Karakoçak
Bu içerik 746 kez okundu.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Sabancı Vakfı’nın desteğiyle 9-13 Ağustos tarihleri arasında “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” adıyla kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Kurulduğu günden bu yana ziyaretçilerine çok yönlü bir müzecilik ortamı sunan SSM bu kez de; tiyatro, performans ve çağdaş dans örneklerini izleyicisiyle buluşturacak. Sanat Yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu’nun üstlendiği bu etkinlikte, seyircisiyle güçlü bağlar kuran eserler arasından, “Fonda İstanbul” temasına uygun olarak seçilen oyunlar, SSM’nin eşsiz Boğaz manzarasına sahip bahçesine uyarlanan versiyonlarıyla, sanatseverlere yepyeni bir mekansal deneyim yaşatacak.

 

Toplumsal durumlara dikkat çeken, sahip oldukları dil ve estetik değerlerle özgün nitelik taşıyan gösteriler; yenilikçi vizyonlarıyla dikkat çeken Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Nazlı Çevik Azazi, Proje Difüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne tarafından sunulacak.

 

Etkinlik kapsamında düzenlenecek seminer ve söyleşilere ise; çağdaş Türk tiyatrosuna üretimleriyle katkıda bulunan Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Naz Erayda, kadınlar ve tiyatro üzerine çalışmalar yapan edebiyatçı Hatice Meryem de konuşmacı olarak katılacak.

 

9-13 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 20.30’da başlayacak ve fiyatları 15-35 TL arasında değişen etkinliğin biletleri, www.sakipsabancimuzesi.org adresi üzerinden temin edilebiliyor.

 

 

 

ETKİNLİK TAKVİMİ:

 

 

 

20.30

21.30

9 Ağustos Çarşamba

Açılış Konuşması: Ayla Algan

“İstanbul’u Dinliyorum... Masal Tadında”, Ayla Algan, Nazlı Çevik Azazi / Anlatı performansı

10 Ağustos Perşembe

 

“Tersinden”, Naz Erayda / Retrospektif seminer

“Balat Monologlar Müzesi”, Galata Perform / Oyun

11 Ağustos Cuma

 

“Sen Balık Değilsin ki”, Çıplak Ayaklar Kumpanyası / Gösteri

“Tevatür”, Proje Difüzyon / Oyun

12 Ağustos Cumartesi

“O Şehir”, Mine Çerçi / Performans

“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM Tiyatro / Oyun

13 Ağustos Pazar

 

“Kadın Yazarlar”, Hatice Meryem / Söyleşi

“Çocukluğun Soğuk Geceleri”, Seyyar Sahne / Oyun

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi