Salesforce, Twitter Satışı İle İlgilenmediklerini Açıkladı

Twitter’ı almak isteyen firmalar arasında adı geçen Salesforce, bugün resmi bir açıklama yaparak böyle bir niyetlerinin olmadığını ifade etti.

Son dönemde maddi sıkıntıları nedeniyle satışa çıkan sosyal medya platformu Twitter, bir türlü alıcı bulamıyor. Sitenin en yakın alıcısı olan Salesforce’un hisselerinin düşüşe geçmesiyle birlikte bu fikirden vazgeçtiğini daha önce açıklamıştık.

Bugün ise firmadan resmi açıklama geldi. Salesforce’un CEO’su Marc Benioff bu konuya açıklık getirmek için bir röportaj yaptı. Twitter ile ilgili sorulara cevap veren Benioff, Twitter’ı almak gibi bir niyetlerinin olmadığını söylerken, bu sitenin kendileri için uygun bir site olmadığını ifade etti.

En Yakın Alıcısı Facebook Oldu

Salesforce’un açıklamasının ardından Twitter’ın hisselerinde büyük bir düşüş yaşanırken, sitenin en yakın alıcısı olarak Facebook’un adı geçiyor. Facebook’un da siteyi alıp almama konusunda ciddi kararsızlık yaşadığı öğrenilirken, Instagram’ı aldıktan sonra büyük bir çıkış yapmasını sağlayan Facebook’un Twitter yüzünden gerilemekten korktuğu da gelen bilgiler arasında.

Microsoft ve Verizon’da Alıcı Oldu

Twitter konusunda iki alıcının daha adı geçiyor. Bu firmalardan biri Microsoft diğeri ise Verizon. Facebook’tan sonra iki firmanın daha Twitter’a aday olması sonucunda durumun nasıl olacağı ise büyük merak konusu oldu. Bakalım Twitter’a sahip olma şansını kim kazanacak.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı