Samsung 10nm FinFET Çip Üretimine Başlıyor

Samsung yeni nesil akıllı telefon hızlandırıcı çip 10nm FinFET’in üretimine başladı.

Samsung, yeniliklerine bir tanesini daha ekledi. Yeni nesil teknolojiler konusunda oldukça kullanışlı olan Samsung, bu sefer de 10nm FinFET çip üretimine başladığını resmen açıkladı. FinFET çiplerinin performansı hızlandırdığı ve çok hızlı bir akıllı telefon sunduğu bilinen bir gerçek.

Daha önceki dönemde gelen haberlerde bir telefonun test programında hızıyla rekor kırdığı ve yüksek hıza sahip olduğu bilgileri geliyordu. Bu dönemde adı bilinmeyen bu telefonda Samsung Exynos 8895 ya da Qualcomm Snapdragon 830 işlemcinin kullandığından söz ediliyordu.

Samsung 10nm Teknolojisini Getiriyor

Samsung’un 10nm FinFET çip üretmeye başlaması bu dedikoduların doğruluğunu ortaya çıkarmış oldu. Samsung tarafından üretilen 10nm çip sayesinde artık işlemciler çok daha verimli şekilde kullanılabilecek.

Samsung’un yeni çip teknolojisi ile piyasaya çıkacak olan telefonların önümüzdeki yıl kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtiliyor. Bu yeni teknolojinin kullanıldığı en yakın telefonun Galaxy S8 olması bekleniyor.

Galaxy Note 7 ile yaşadığı zorlu günleri atlatmaya başlayan Samsung, bu yeni çip ile yükselişini kısa sürede eski haline getireceğe benziyor. Yeni çipli teknolojinin özelliklerini ve sunduklarını hep beraber göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı