Samsung akıllı kemer üretimi gerçekleştirecek!

Samsung'dan Akıllı Kemer gelecek. Aslında bu projeye pek yabancı kalmadık. Çok uzun süredir gündemde olan ve nihayete kavuşan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2016'da tanıtımın yapılacağı söylendi.

Giyilebilir teknolojinin zaman geçtikçe daha popüler olması gözle görülür derecede arttı. Bu alanda teknoloji devleri bir yarış içerisinde ilerlemeye devam ediyor. Devler arasında bir patent yarışı bile başladı. Özellikle Apple bu alanda kullanma ihtimali olabilen her türlü patenti almaya çalışacak. Giyilebilir teknolojiye en çok değer veren şirket ise Samsung, Apple’ın rakibi olarak yeni ürünler hazırlıyor.

Samsung’un c -Lab mühendislerinin geliştirmekte olduğu akıllı kemer’in kısa süre sonra kullanıma sunulacağı belirtildi. Tahminlerimize göre daha farklı bir özellik ile geleceği ve piyasalarda yer alacak özellikleri büyük dikkat çekerek kullanıcılara sunmakta. Giyilebilir teknolojiler arasında geçtiğimiz aylar içerisinde akıllı saati ile satış rekoru kıran firma artık bu alanda daha sağlam geliştirmeler ve adımlar atmaya başladı.

Samsung Akıllı Kemer Özellikleri

Akıllı kemer düzenli olarak günlük hareketlerinizi kayıt altına alacak. Bel ölçüleri gibi bilgilerinizi alacak. Bir çok spor aktivitesinin kaydını tutacak. Günlük kaç kalori yaktığını hesaplayacak. Fiziksel düzeninizden bahsedecek. Yemek yediğinizde bel çevrenizi ve karnınızın şiştiği gözlemlendiğinde sizleri uyaracak. Ciddi anlamda sizi bilgilendirecek bir ürün.

Fiyatı şuan için açıklanmamış olmasına rağmen akıllı kemerin fiyatı yaklaşık 300-400 dolar olacak. Yakında resmi bir açıklama ile net bilgiler ortaya çıkacaktır.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı