Samsung, Galaxy A8 2016 modelini resmen duyurdu!

Güney Kore merkezli Samsung firmasının bir süredir gündemi meşgul eden yeni akıllı telefonu Galaxy A8 resmi olarak tanıtıldı.

Dünyanın en iyi 3 akıllı telefon üreticisinden birisi olarak bilinen Samsung, özellikle ekran boyutu ile merakları üzerine toplayan Galaxy A8 modelini tanıttı. Tanıtımda ilgili modele ait bir çok özellik ortaya çıkarken yurt dışı fiyatlar da belli oldu.

Galaxy A8 2016 Özellikleri

Arka kamerası 16MP çözünürlükle gelen A8, 8MP ön (selfie) kamerası ile kullanıcılara sunulacak. Cihaz 3300mAh gücünde batarya ile beslenecek. Bataryası telefona göre yetersiz gibi görünse de oldukça uzun bir bekleme süresini kullanıcılarına sunacak.

Geçtiğimiz yıl Galaxy S6 modelinde kullanılan Exynos 7420 model işlemci ile gelecek olan cihaz dört adet Cortex-A53 ve dört adet Cortex-A57 ile toplam 8 çekirdekli işlemci ile birlikte orta ve üst düzey performans sunacak.

İnce metalik bir tasarımla oldukça şık gözüken Galaxy A8, 3GB RAM ve 32GB dahili depolama hafızası ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Ekran boyutu 5.7 inç olarak gelen model Full HD görünüm kalitesi barındıracak.

Android 6.0.1 Marshmallow ile kutusundan çıkacak olan cihazın en büyük handikapı olarak Nougat almaması olarak görülüyor. Türkiye’de piyasaya çıkış tarihi hakkında net bilgi verilmeyen model 580 dolar etiket fiyatıyla ilk olarak ABD ve Avrupa merkezli satışa başlanacak.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı