Samsung: Galaxy Note 7 Telefonları Sakın Kullanmayın!

Samsung, patlamasıyla büyük olay yaratan Galaxy Note 7 ile ilgili resmi açıklamayı yaptı. Açıklamada, Galaxy Note 7 telefonların hemen kapatılması ve kullanılmaması istendi.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7 ile ilgili yaşanan patlamanın ardından büyük sıkıntı yaşayan Samsung, ilk defa konu hakkında resmi bir açıklama yaptı. Yaşanan batarya sorununun ardından piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7’lerden birinin sahibinin cebinde patlaması üzerine büyük sarsıntı yaşadı.

Yaşanan olayın ardında pek çok patlama haberi gelmeye devam ederken ilk ve en resmi açıklama bugün Samsung’tan geldi. Samsung yaptığı açıklamada, son akıllı telefon modellerinden Galaxy Note 7 ile yaşadıkları sıkıntı nedeni ile modeli piyasadan çektiklerini açıkladı.

GSM Operatörleri Satışı Durdursun

Samsung açıklamalarının devamında GSM operatörlerine seslenerek Galaxy Note 7 satışını durdurmaları isteğinde bulundu. Ayrıca akıllı telefon modelini satın alanlardan hemen telefonlarını kapatmaları ve asla kullanmamaları istendi.

Samsung’un ardından bir açıklama da sanal gerçeklik gözlüğü öncülerinden Ocullus’tan geldi. Oculus, bundan sonra Galaxy Note 7’ye destek vermeyeceklerin açıkladı. Açıklamanın ardından Galaxy Note 7’nin Gear VR’de çalışması engellendi.

Galaxy Note 7 ile ilgili yeni gelen bilgiler ise gözleri fazlasıyla korkuttu. Akıllı telefonun patlama ihtimalinin yüksek olduğu belirtilirken, cihazın kafa hizasında patlamasının ölümle sonuçlanabileceğinin altı çizildi.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı