Samsung Galaxy Note 7’nin Fişini Çekti!

Güney koreli teknoloji devi Samsung’un son Note modeli olan Galaxy Note 7 için bu kez gerçekten yolun sonu görüldü.

Samsung Galaxy Note 7’nin Fişini Çekti!
Samsung Galaxy Note 7’nin Fişini Çekti!	Burak AYDIN
Bu içerik 447 kez okundu.

Samsung’un geçtiğimiz yılın ortalarında satışa sunduğu ve pek çok kullanıcı tarafından çok sevilen Samsung Galaxy Note 7 modeli için yolun sonu görüldü. Samsung’un 2 Ağustos 2016 tarihinde satışa sunduğu ve çok kısa bir süre içerisinde pil sorununun olduğu anlaşılan Samsung’un Galaxy Note 7 modeli geri çağrılmıştı. Samsung tarafından oldukça sıkıntılı olarak yürütülebilen bu süreçte Samsung toplam Note 7’lerin sadece ½ 97’sini geri toplamayı başarmıştı.

Samsung’un geride kalan Note 7 modelleri için ne yapacağı henüz merak konusuyken Daily Mail’in haberine göre Samsung geride kalan Note 7 modelleri için özel bir güncelleme yayınlayacak. Samsung’un bu güncellemesiyle birlikte elde kalan Note 7 modelleri şarj edilemeyecek ve dolayısıyla kullanılamayacak. Samsung’un Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı zarar 5 milyar doları aştı ve Samsung, Galaxy Note 7 de yaşanılan bu sorunu pili üreten firmanın pili kalitesiz bir malzemeden üretmesinden dolayı böyle bir sorunun yaşandığını açıkladı.

Samsung’un satışa çıktığı sınırlı sürede 2.5 milyonu aşkın bir satış başarısı yakalayan Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin 29 Mart’ta tanıtımı yapılacak olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın satışını nasıl ekleyeceği ise bilinmiyor. 

samsung galaxy note 7 galaxy s8
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi