Samsung Galaxy Note 8 Ne Zaman Piyasada Olacak

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok rağbet gösterdiği Samsung Galaxy Note serisinin yeni telefonu olan Samsung Galaxy Note 8’in ne zaman piyasaya çıkacağı belli olmaya başladı.

Samsung Galaxy Note 8 Ne Zaman Piyasada Olacak
Samsung Galaxy Note 8 Ne Zaman Piyasada Olacak Ezgi Eroğlu
Bu içerik 1044 kez okundu.

En son Samsung S8 telefonunu çıkaran firma gelecek aylarda da en çok merak edilen telefonlarından birisi olan Samsung Note 8’i piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere serini 7. telefonu Note 7 çok beğenilmişti.

Geçen senenin ağustos ayında piyasaya sürülen Note 7 gibi Samsung Galaxy Note 8’in de ağustos ayında kullanıcılara sunumunun yapılacağı açıklandı. Akıllı telefon pazarında Samsung’un en çok kıyaslandığı ve yarıştığı Apple’ın yeni telefonu iPhone 8’den önce Note 8’i piyasaya çıkaracağı konuşuluyor.

Telefonun fiyatının ise firmanın şimdiye kadar ki piyasaya sunmuş olduğu bütün telefonlardan pahalı olacağı söyleniyor. Yurt dışında 900-950 dolara satışa çıkması beklenen Note 8’in, Türkiye’de ise 4.000 ila 5.500 Türk Lirası gibi bir fiyata satışa çıkması bekleniyor.

Görünümü ile en son çıkardığı telefon olan Samsung S8’i andıracak olan Samsung Galaxy Note 8, arka kapağında bulunacak parmak izi okuma yazılımı çok dikkat çekiyor. Çerçevesiz ekranı (Slashleaks) ve boydan boya ekran (Infinity Display) uygulamaları da en çok dikkat çeken özelliklerinden olacak. Tek elle kullanıma uygun oranları ile kullanımı kolaylaştıran Note 8’in, kavisli bir ekrana da sahip olması bekleniyor.

Avrupa ve ABD ülkelerinde farklı yonga setiyle piyasaya çıkacak olan cihaz, Avrupa modelinde Exynos 8895 işlemcisine sahip olacak. ABD modelinde ise Sanpdragon 836 işlemcisi kullanılacak. 6 GB RAM’e sahip olacak olan telefonun, 8 GB RAM ile kullanılabileceği bölgelerde olacak. Çift kameraya sahip olacak olan telefon 12 MP geniş açılı objektif, 3 optik zoom ve 15 MP telefoto objektif özelliklerine sahip. Android 7.1.1 yazılımı ile piyasaya çıkması beklenen telefonun, Ağustos veya Eylül ayı gibi satışa sunulması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi