Samsung Galaxy S8 İçin Hızlı Şarj Sorunu Gündemde

Artık akıllı telefonlarımızın şarj süreleri gelişimle birlikte önemli bir nokta haline geldi. 3.000 mAh pil kapasiteleri standart değerlere yükselirken amiral gemisi telefonlarda yeni nesil USB Type-C girişi kullanılmaya başlandı. Hızlı şarj teknolojisine sahip cihazlardan olan Samsung Galaxy S8 için ise ortaya atılan iddia ekranın açıkken hızlı şarj süresinin iki katına çıkıyor olmasını kapsıyor.

Samsung Galaxy S8 İçin Hızlı Şarj Sorunu Gündemde
Samsung Galaxy S8 İçin Hızlı Şarj Sorunu Gündemde Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1115 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 pil sorunları firmanın başını bir hayli ağrıtmıştı. Hatta tüm cihazlar geri toplatıldı ve tamamına denk cihaz sunumu gerçekleşti. Bu bağlamda Samsung Galaxy S8 hızlı şarj sorunu ise kullanıcıları tedirgin etmeye yetti.

Haberin kaynağı güvenilir testlerle adından söz ettiren ve yurtdışında önemli bir mecra olan Phandroid ise testi delilleriyle kullanıcılara sundu.

Test sonuçlarına göre iki Samsung Galaxy S8 hızlı şarj için USB Type-C girişlerinden orijinal şarj cihazıyla şarja takıldı. Birisinin ekranı kapalı tutulurken diğerinin ekranı açık kaldı. Kullanımda olmamasına karşılık işlemcinin uyanık olup ekranın kullanıma hazır olduğu bir andan söz ediliyor.

Bu durumda ekranı kapalı olan Samsung Galaxy S8 şarj süresi 1 saat 37 dakika ile gayet başarılı bir süreç gösterdi. Sıfır çizgisinden %100'e yaklaşık bir buçuk saatte şarj olan S8 bildiğiniz üzere 3.000 mAh batarya kapasitesine sahip.

Ekranı açık bırakılan Samsung Galaxy S8 ise hızlı şarj süresinin 3 saati aşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu durum hakkında Samsung cephesinden yapılan bir açıklama henüz bulunmuyor. Fakat firmanın pil sorunları yaşadığı Note 7 sonrasında aktif kullanım süresini şarj esnasında düşürmek için böyle bir yola başvurması muhtemel görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi