Samsung Gelirlerinde Rekor Kırdı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Note 7 faciasından sonra sert bir düşüşe geçeceği düşünülüyordu ancak Samsung en yüksek gelirini elde etti!

Samsung Gelirlerinde Rekor Kırdı!
Samsung Gelirlerinde Rekor Kırdı! Burak AYDIN
Bu içerik 1010 kez okundu.

2017 yılına girişimizin ardından bir süre geçmesiyle birlikte teknoloji firmaları ilk çeyrek raporlarını açıklamaya başladı. Güney Koreli teknoloji firması Samsung'da mali raporlarını açıkladı.

Samsung'un geçtiğimiz yıl Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı olayların ardından 2016 yılını çok kötü bir şekilde tamamlamıştı. Samsung'un sonrasında süreci çok iyi yönetmesiyle birlikte Samsung 2017 yılına iyi bir giriş yapmıştı.

Samsung'un 2017 ilk çeyreğinde açıkladığı rakamlara bakacak olursak Samsung'un şimdiye kadar ki en yüksek gelirlerini elde etti. Samsung'un 2017 yılına dair yayınladığı rapora bakıldığında 44 milyar dolarlık bir gelir elde etmiş. Samsung'un bu gelirinde en çok payı ise OLED ekran ve yarı iletken malzemeler alıyor. Samsung'un 2017 ilk çeyreğinde elde ettiği net kar ise 8.7 milyar dolar olarak açıklandı.

galaxy-s8

Samsung yetkililerinin yaptığı açıklamalara bakıldığında ikinci çeyrekte bu rakam daha da artacak. Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin ilerleyen günlerde satışa çıkacağını düşünürsek Samsung'un bu tahminlerinin haksız olmadığı görülüyor.

samsung oled galaxy s8 samsung oled
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi