Samsung Hisseleri Note 7 Sonrası Büyük Düşüşe Geçti

Samsung Electronics, dün Galaxy Note 7 modelleri ile ilgili üretim ve dağıtımın tamamen durdurulduğunu açıklamasından sonra şirket hisselerinde anlamlı düşüşler yaşanmaya devam ediyor.

Güney Kore’nin en büyük firmalarından birisi olan Samsung‘un Note 7 tanıtımı sonrası işler hiçte beklediği gibi gitmedi. Birçok sorunla beraber gelen Note 7 ile ilgili piyasadan toplatılıp iade aşamalarından sonra yenilenen modellerde de aynı sorunun devam etmesi sonucu firma keskin bir karara imza atarak Galaxy Note 7 serisinin üretim ve dağıtımının tamamen durdurulması yönünde açıklama yapmıştı.

Dün yapılan üretim ve dağıtımın durdurulduğu açıklamasıyla aynı gün içinde Samsung, piyasa değerinden 17 milyar dolar kayıp yaşayıp bununla birlikte de hisse senetlerinde de %8‘lere varan düşüş yaşadı.

Üretimin ve satışın tamamen durdurulması kararının etkileri bugün de sürdü. Bu sabah Samsung hisse senetlerinde %1.75 oranında daha düşüş gözlendi.

Samsung gibi dev bir firmanın bu düşüşü nasıl durdurabileceği merak konusu olurken kısa vadede gelişmiş bir akıllı telefon modeli ile durumu toparlayabileceğine inanılıyor. Bu da gelecek modelin beklenenden daha kısa sürede piyasalara sürülmesine olanak sağlayacak gibi duruyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı