Samsung iPhone İçin İşlemci Çıkaracak

Uzun bir süredir birlikte çalışan Samsung ve Apple firmaları, aralarında ki sorunları çözdükten sonra şimdi yeniden birlikte çalışmaya karar verdi.

Samsung iPhone İçin İşlemci Çıkaracak
Samsung iPhone İçin İşlemci Çıkaracak Ezgi Eroğlu
Bu içerik 542 kez okundu.

Alınan bu karara göre önümüzde ki yıl Samsung iPhone için işlemci üretecek. Hatırlandığı üzere Apple, daha önce Samsung ve TSMC firmalarının ikisinden de işlemci alıyordu. İki ayrı işlemci arasında ki fark kullanıcılar tarafından fark edilince bazı tepkilere neden oldu.

2018 yılında yeniden iPhone için işlemci üretecek olan Samsung, böylelikle yeniden Apple ürünlerinde TSMC işlemcileri ile birleşmiş olacak. İşlemciler arasında ki farkı yeniden gün yüzüne çıkaracak olan bu durumun en fark edilir yanı ise batarya gücü oranları. Ancak bu durumun kısa süreli günlük kullanımlarda fark edilmediği ve batarya performanslarının birbirine eş değer olduğu açıklanmıştı.

Bu duyumlar ise iPhone kullanıcılarını mutlu etti. Çünkü böylelikle piyasaya daha çok iPhone çıkabilecek. Önümüzde ki yıl OLED ekranlara sahip birbirinden ayrı üç model ile kullanıcılarına hizmet vermeyi düşünen Apple, böylelikle herhangi bir sıkıntı çekeceği düşünülmiyor. Bilindiği üzere bu sene çıkacak olan iPhone 8 modelinin bazı yazılım özelliklerinin beklenen tarihe yetişmeme durumu mevcut. Ancak bütün bu söylenenlerin birer iddiadan öte geçmediği, henüz iki firmanın da açıklama yapmadığı göz önüne alındığında kesinleşmiş bir şey olmadığı ortaya çıkıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi